Економіка

Розблокування портів сприятиме покращенню торгівельного балансу та обороноздатності України

Розблокування портів та забезпечення експорту всіх видів продукції значно покращить економічний стан та обороноздатність України. Тож влада має максимально посилити роботу в цьому напрямку – мова йде як про дипломатію, так і про страхування ризиків. Таку думку висловив керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко.

«Безперечно, робота портів суттєво поліпшила би і торговий баланс України, і забезпечила надходження. А якщо би ми розблокували той же металургійний експорт, залізну руду – це би сприяло додатковому ресурсу і для посилення нашої обороноздатності, і стабілізації соціально-економічного розвитку», – зауважив він, пише Обозреватель.

Водночас він нагадав, що Росія наразі блокує навіть роботу зернового коридору, не говорячи вже про розширення експорту. Тож Україна має максимізувати зусилля для відкриття портів, а також підготувати план Б – у випадку, якщо зернова угода буде зупинена. Тут владі потрібно одночасно діяти у двох напрямках – дипломатичному та страховому.

«Розділимо дипломатичний трек і страховий трек. Є країни, які зацікавлені в українському збіжжі і т.д, і в цьому напрямі дуже важлива активність української дипломатії. І це може на вагах переговорів додати додаткові аргументи. У страховому треку має бути акцент на проактивній ролі української держави. Тут держава має відігравати першу скрипку, і зараз іде якась робота по опрацюванню механізму державного страхування з боку України. Далі вже до неї можуть на якихось умовах, на рівні перестрахування, наприклад, підключитися якісь потужні страхові компанії. Тобто тут потрібна комбінація дипломатичних, військово-політичних та економічних важелів для того, щоб тиснути на Росію», – резюмував Головко.

Раніше міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський повідомляв, що Україна зможе збільшити експорт аграрної продукції вдвічі, якщо вдасться розблокувати порти в Миколаєві. Важливим, на його думку, також є збільшення кількості суден, які пропускаються на Босфорі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України