Техно

Ровер Curiosity почав дослідження піщаних дюн Марса

Ровер Curiosity почав дослідження піщаних дюн на Червоній планеті. З цією метою марсохід для просіювання два рази взяв проби піску. Сліди від зборів представлені на фотографії, доступну на сайті НАСА.

Знімок прийнятий агентством 20 січня 2016 року. Він отриманий ровером Curiosity поблизу піщаних дюн на північному-заході гори Шарп. До місця забору проб марсохід під’їхав 12 січня. Ровер взявши дві проби (14 і 19 січня), кожна з яких буде відсортована за розміром частинок піску.

Вчених цікавить розміри частинок піску і їх перенесення вітром розрідженої марсіанської атмосфери. У НАСА відзначають, що проведена ровером робота стала першим великим дослідження активних піщаних дюн поза Землею. Раніше аналогічні, але менш докладні дослідження Curiosity провів у 2012 році.

В даний час ровер Curiosity знаходиться на нижніх схилах гори Шарп в одному з піщаних регіонів. Гора Шарп (офіційно звана горою Еоліда) — це центральний пік кратера Гейла висотою близько 5,5 кілометра.

У серпні 2012 року у північній частині цього кратера здійснив посадку ровер Curiosity. Вік кратера (в діаметрі перевищує 150 кілометрів) оцінюється у 3,5 мільярда років, а його дно заповнено безліччю зазнаних ерозії осадових порід. У давнину, ймовірно, найбільш глибокі частини кратера були заповнені водою.

Марсіанський ровер НАСА Curiosity вирушив до Червоної планети 26 листопада 2011 року. Посадка на Марс відбулася 6 серпня 2012 року в районі кратера Гейла. Це третій марсохід, запущений НАСА в рамках програми Mars Science Laboratory.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України