ЄС|NATO

Російські бомбардувальники “тролили” Аляску: у США оперативно відреагували

Командувач дальньої авіації Росії генерал-лейтенант Сергій Кобилаш не без “гордості” заявив, що два стратегічні бомбардувальники РФ Ту-95МС пролетіли над протокою поблизу американського штату Аляска.

Ту-95, відомі в НАТО як “Ведмеді”, летіли близько 9 годин у супроводі винищувачів Су-30СМ. Вони пролетіли над Беринговим і Чукотським морями, передає Reuters.

Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки повідомило, що воно виявило чотири російські військові літаки, які діяли в ідентифікаційній зоні ППО Аляски.

“Російський літак залишався в міжнародному повітряному просторі й не входив у суверенний повітряний простір США або Канади”, – заявили американські військові.

Відомо, що російський диктатор Володимир Путін 2007 року відродив практику радянських часів щодо відправки стратегічних бомбардувальників на регулярне патрулювання за межами кордонів РФ.

Довідка.

Літаки проєкту Ту-95 – це радянські та російські стратегічні бомбардувальники. Вважаються найшвидшими літаками з турбогвинтовими двигунами. Основне завдання Ту-95 – ураження стратегічних об’єктів у глибокому тилу.

Нагадаємо, на авіабазі “Енгельс” базується стратегічна авіація ЗС РФ, зокрема бомбардувальники Ту-95. 29 грудня 2022 року тут були чутні вибухи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України