Культура

Росіяни вкрали найвідоміший український фільм і тут же отримали “відповідь”

Якщо красти – то багато. Це девіз росіян. І якщо доля солдатів-мародерів – це український холодильник або килим, то “інтелігенція” по дріб’язок у кишені не лізе .

Так, український фільм режисера Сергія Параджанова Тіні забутих предків включили до Фестивалю російського кіно у Франції. Росіяни вирішили вкрасти нашу культурну спадщину, видавши її за свою, і посольство України вже відреагувало на це.

Це вже десятий фестиваль кіно Росії у Франції – він проходить з 7 по 17 березня в Парижі та Таверні, де і вирішили показати український фільм Тіні забутих предків, видавши його за свою творчість. А щоб ніхто не запідозрив крадіжки, картину Параджанова перейменували на Вогненні коні.

Україна вже відреагувала на цю крадіжку – посольство в Парижі звернулося до місцевої влади. Представники нашої країни вказали на спробу культурної апропріації та закликали розібратися з цією ситуацією заради справедливості.

“Культура продовжує цинічно використовуватися для легітимізації російської агресії. Фестиваль кіно РФ роками спирався на підтримку російської влади і на нібито зміну акцентів організаторами, їхні методи багато в чому залишаються незмінними”, – заявили в українському посольстві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України