Авторські статтіНовини

Росія знову заговорила про чеське походження Новачка

Країни NATO використовують потенціал хімічної промисловості Чехії та її напрацювання в області захисту від бойових отруйних речовин. Таку заяву в четвер зробила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, коментуючи включення республіки в число держав, які розробляли нервнопаралітичну речовинуч «Новачок», яким був отруєний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль.

«Розробка під умовною назвою” Новачок “велася в Великобританії, США, Чехії та Швеції. Досягнуті цими країнами результати по створенню нових отруйних речовин даного типу відображені більш ніж в 200 відкритих джерелах. Чехія здійснювала дослідження в області хімічного захисту в рамках Організації Варшавського договору. У всіх ЗМІ є публікації на цю тему, сказано, що після розпуску організації чеський науковий потенціал в цій галузі був затребуваний її новими західними партнерами, успадкований НАТО », – заявила Захарова.

За її словами, існуючі в ЗМІ публікації про діяльність наукових центрів з дослідження бойових отруйних речовин в Чехії дозволяють зробити висновок, що «важливе місце в дослідженнях чеських вчених займають речовини нервно-паралітічної дії за західною класифікацією” Новачок “».

Захарова зазначила, що чеські хіміки неодноразово нагороджувалися грантами наукового комітету NATO , а на території Чехії в місті Вишків діє центр NATO із захисту від зброї масового ураження.

«Прагу ніхто ні в чому не звинувачував, не звинувачує. Ніяких звинувачень на відміну від британських колег ми ніколи не ставимо. Ми лише говоримо про те, що навіть в медіапросторі – це не пропаганда, що не російські ЗМІ, це чеські видання – існує велика кількість матеріалів, що підтверджують потенціал Чехії в області хімічних досліджень. Це просто необхідно враховувати », – уклала Захарова.

Нагадаємо, перша заява Росії про чеське походження «Новачка» послужила приводом для виклику російського посла в МЗС Чехії, і частково вплинула на рішення республіки вислати трьох співробітників посольства РФ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.