Росія знову заговорила про чеське походження Новачка

Країни NATO використовують потенціал хімічної промисловості Чехії та її напрацювання в області захисту від бойових отруйних речовин. Таку заяву в четвер зробила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, коментуючи включення республіки в число держав, які розробляли нервнопаралітичну речовинуч «Новачок», яким був отруєний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль.

«Розробка під умовною назвою” Новачок “велася в Великобританії, США, Чехії та Швеції. Досягнуті цими країнами результати по створенню нових отруйних речовин даного типу відображені більш ніж в 200 відкритих джерелах. Чехія здійснювала дослідження в області хімічного захисту в рамках Організації Варшавського договору. У всіх ЗМІ є публікації на цю тему, сказано, що після розпуску організації чеський науковий потенціал в цій галузі був затребуваний її новими західними партнерами, успадкований НАТО », – заявила Захарова.

За її словами, існуючі в ЗМІ публікації про діяльність наукових центрів з дослідження бойових отруйних речовин в Чехії дозволяють зробити висновок, що «важливе місце в дослідженнях чеських вчених займають речовини нервно-паралітічної дії за західною класифікацією” Новачок “».

Захарова зазначила, що чеські хіміки неодноразово нагороджувалися грантами наукового комітету NATO , а на території Чехії в місті Вишків діє центр NATO із захисту від зброї масового ураження.

«Прагу ніхто ні в чому не звинувачував, не звинувачує. Ніяких звинувачень на відміну від британських колег ми ніколи не ставимо. Ми лише говоримо про те, що навіть в медіапросторі – це не пропаганда, що не російські ЗМІ, це чеські видання – існує велика кількість матеріалів, що підтверджують потенціал Чехії в області хімічних досліджень. Це просто необхідно враховувати », – уклала Захарова.

Нагадаємо, перша заява Росії про чеське походження «Новачка» послужила приводом для виклику російського посла в МЗС Чехії, і частково вплинула на рішення республіки вислати трьох співробітників посольства РФ.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh