Авторські статті

Російський слід катастрофи українського “Боїнга” – відповідальність може бути покладена не тільки на Іран, але і на РФ

Українські експерти розглядають версії помилкового пуску іранського розрахунку зенітно-ракетного комплексу “Тор-2МЕ” російського виробництва і версію технічного збою в автоматизованому режимі роботи командного пункту ППО “Ранжир-М1” і ЗРК “Тор-2МЕ” російського виробництва, який російські фахівці допомогли розгорнути в Ірані.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Юрій Бутусов

Це здавалося неймовірним, але все більше свідчень про те, що в міжнародній польотній зоні майже прямо над аеропортом Тегерана зенітна ракета російського виробництва збила українська “Боїнг”.

Як це можливо?

В ту ніч Іран запустив балістичні ракети по двом американським військовим базам, і чекав удару у відповідь. Система ППО була приведена в режимі повної бойової готовності.

Причиною атаки пасажирського літака, який на екрані локатора значно відрізняється від бойового літака, могло бути:

1. Помилкове відображення повітряної обстановки і помилкова видача цілевказівки для атаки на українську “Боїнг”.

2. Переклад станції “Тор-2МЕ” в автоматизований режим роботи. В цьому режимі ЗРК самостійно атакує цілі, які не захищені системою розпізнавання “свій-чужий”.

Якщо версія підтвердиться, то вина може бути і на іранському військовому командуванні, і на російській бойовій техніці, яка являє собою загрозу безпеці. Необхідно також з’ясувати, чи не перебували в ту ніч біля пультів управління ППО російські військовослужбовці і найманці.

Якщо Іран звинуватить російські ЗРК в технічну несправність, то відповідальність може бути покладена не тільки на Іран, але і на РФ. Такі версії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України