Який справді важливий момент слід виділити у резонансній публікації ворожих пропагандистів
Джерело: Defence Express
Наші ЗМІ уже поширюють повідомлення з посиланням на ворожі ресурси про те, що в ході повномасштабної війни РФ проти України начебто таки відбувся пуск аеробалістичної ракети Х-47М2 “Кинжал” із фронтового бомбардувальника Су-34. Першоджерелом при цьому виступає публікація офіційного видання Міноборони РФ “Красная звезда”, котра в свою чергу “підігріває” чутки, які циркулювали ще в 2023 році.
Однак якщо уважно прочитати публікацію з першоджерела, то складається враження, що самі росіяни не до кінця впевнені в тому, про що заявляють. Ну й окрім того, ворог заодно сам визнав вкрай гостру нестачу кваліфікованих пілотів.
Для початку варто деталізувати, що заявка на начебто проведений пуск “Кинжала” із Су-34 виглядає так – мовляв, в експозиції пропагандистського парку “Патріот” стоїть табличка, на якій вказано, що “в ході війни проти України екіпаж під командуванням полковника Стефанова М.А. вперше в бойових умовах застосував комплекс “Кинжал” із літака Су-34″.
Тобто ще раз, формулювання насправді виглядає так – офіційне видання Міноборони РФ не стверджує саме про начебто проведений пуск аеробалістичної ракети Х-47М2 із бомбардувальника Су-34, а просто посилається “он там на табличці написали”, що в принципі дуже дивно виглядає.
Ще дивніше стане, якщо ж уважно прочитаємо, кому ж власне присвячена та панегірична публікація в офіційному виданні Міноборони РФ. А річ в тім, що там мова про полковника “ВКС РФ” із 20-річним стажем служби як пілота-випробовувача, котрий в системі воєнної машини ворога займає унікальне місце.
Якщо сказати простіше, то самі росіяни стверджують, що згаданий вище полковник Максим Стефанов взагалі займає посаду заступника начальника одного із підрозділів 929-го льотно-навчального центру, що розміщений на аеродромі “Ахтубинск”. Для розуміння значимості цього центру та об’єкту – саме на “Ахтубинску” розміщувались російські літаки п’ятого покоління Су-57, один із на цьому ж аеродромі був пошкоджений в червні 2024 року.
Крім того, посада заступника начальника одного із підрозділів 929-го льотно-навчального центру в теорії передбачає, що людина на цій посаді має займатись скоріше “теоретичною” роботою, наприклад напрацюванням матеріалів по бойовій підготовці рядових пілотів “ВКС РФ”, звісно з поправкою на досвід повномасштабної війни РФ проти України.
А тут же картина рівно навпаки – полковник на високій посаді замість займатись питанням підготовки льотного складу безпосередньо виконує бойові вильоти. Бо, наприклад, те ж офіційне видання Міноборони РФ стверджує, що згаданий вище полковник Стефанов виконував бойові вильоти і на Су-35, і на Су-34, і начебто уразив значну кількість цілей на території України.
Тобто замість “пропагандистського успіху” рашисти показали насправді інше – у них настільки проблема з пілотами, що у війні проти України доводиться використовувати навіть досвідчених льотчиків-випробовувачів.
Не кажучи вже про те, що у цій історії російських пропагандистів з начебто пуском ракети “Кинжал” із Су-34М є таке логічне протиріччя – якщо вони знову стверджують, що ця подія начебто мала місце, то чому ж вони не змогли її повторити? Але з іншої сторони, логіка та російська пропаганда завжди існували в паралельних площинах, і ніколи між собою не перетинались.