Під яким кутом варто сприймати історію про появу китайських саме бронеавтомобілів у російських окупантів
Джерело: Defence Express
Для початку нагадаємо загальну канву історії, про яку ми зараз будемо вести мову. В рашистських пропагандистських ресурсах з’явились фотографії, які вказують на використання російськими окупантами китайських бронеавтомобілів типу ZFB-05.
Щоправда, на цих фото ми можемо побачити лише один панцерник цього типу, обшитий захисними решітками та оснащений туреллю з кулеметом ДШК. Що в свою чергу робить відкритим питання про те, скільки справді таких машин може бути в російських загарбників, та які саме підрозділи могли отримати в своє розпорядження ZFB-05.
На цьому моменті варто нагадати, що насправді китайські ZFB-05 аж ніяк не вперше “світяться” в розпорядженні підрозділів агресора, факт появи таких машин у себе “засвітили” в червні 2023 року “кадирівці”, при цьому джерело поставки не розкривалось.
Картину тут ускладнювала та обставина, що сам Китай масово експортує бронеавтомобілі ZFB-05 у різних специфікаціях у країни різних регіонів, через що доводиться робити поправку на те, шо китайські панцерники росіяни цілком легко можуть купити “у третіх країнах”, не вступаючи при цьому в складні перемовини з китайською стороною.
Ба більше, тут можемо також пригадати історію зразка серпня 2024 року про китайську бронемашину Dongfeng, яку купила РФ, і чому її отримала охорона метро Москви як парамілітарне формування, яке створюється із схвалення Кремля. Там ще була доволі специфічна деталь, що ця бронемашина була оформлена як формально цивільна техніка, і взагалі під “тракторними” номерами, тобто росіяни як мінімум робили вигляд, що вони просто купили “товар подвійного призначення”.
Справедливості заради, були навіть ще більш екзотичні історії щодо автотехніки в розпорядженні росіян. І тут ми маємо згадати повідомлення зразка листопада 2022 року про те, де окупанти взяли японські “бурятовозки”, які мають прохідність як трактор. Там вийшла дещо дивна ситуація із тим, що 11-та десантно-штурмова бригада армії РФ отримала певну кількість японських армійських позашляховиків Toyota HMV BXD10, котрі однак до того часу мали певне поширення на російському “цивільному” ринку.
Тому на цьому моменті варто провести певне розмежування, а саме – розділяти між собою сигнали про появу тої чи іншої “техніки подвійного призначення” китайського виробництва, яка може з’являтись у рашистів, та реально важливу технологічну допомогу від Китаю для Росії, що має реальний вплив на події у ході війни проти України.
По другому пункту можемо вказати заяву президента Володимира Зеленського про те, що Росія використовує китайські супутники для фотографування українських АЕС, що в свою чергу може свідчити про підготовку до ударів по цим об’єктам; ну і також прозвучала заява радника ОП Владислава Власюка про те, що 60% необхідних імпортних компонентів для виробництва зброї РФ отримує від Китаю.
Як мінімум ці дві речі є стратегічно важливими в плані підсилення Кремля для війни проти України, у той час як китайські машини “подвійного призначення” вирішують 2всього лише” проблему нестачі автотранспорту в окупантів.