Війна рф проти України

Росія використовує на полі бою свої рідкісні танки Т-80УЕ-1, яких мала всього батальйон

Що це за машини, і чим танки цього типу вже встигли “відзначитись”

Джерело: Defence Express

Російські окупанти заявляють, що вони в боях проти ЗСУ використовують зокрема рідкісні танки Т-80УЕ-1, включені до складу 4-ої танкової дивізії 1-ої танкової армії ЗС РФ.

Нюанс ситуації в тому, що армія РФ уже раніше використовувала ці танки в боях проти ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення, весною 2022 року. Більш того – на лютий 2022 року рашисти мали лише один батальйон танків Т-80УЕ-1, із яких мінімум чотири стали трофеями Сил оборони України.

Рашистський Т-80УЕ-1, весна 2024 року, зображення з відкритих джерел
Рашистський Т-80УЕ-1, весна 2024 року, зображення з відкритих джерел

 

В даному випадку особливо цікаво, що автори Army Recognition просто вказують на факт, що російські окупанти знову використовують Т-80УЕ-1, але не наводять жодних деталей саме по застосуванню, розповідаючи лише про “аналоговнєтні” характеристики цієї машини. Справедливості заради, російські танки Т-80УЕ-1 по-своєму цікаві, і про це варто розказати окремо.

Танки типу Т-80УЕ-1 були спробою росіян по суті модернізувати Т-80БВ в умовах 2000-х років, але машина вийшла занадто дорога як для РФ, котра тут не потягнула масове виробництво. Для ілюстрації – танк Т-80УЕ-1 був прийнятий на озброєння ЗС РФ ще в 2005 році, але обсяг виробництва склав всього кілька десятків одиниць.

До лютого 2022 року Т-80УЕ-1 встиг відзначитись лише в одному та некомпліментарному для себе епізоді. Під час “танкового біатлону” в 2020 році цей танк зміг точно влучити у ціль лише з третього разу, при цьому це була стрільба з місця в “полігонних умовах”.

Російський танк Т-80УЕ-1, ілюстративне фото довоєнних часів
Російський танк Т-80УЕ-1, ілюстративне фото довоєнних часів

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України