Попри спробу демонстрації сили у РФ намагаються мовчати про те, що на весь Далекий схід у них лише три винищувальних авіаполка
Джерело: Defence Express
Схоже, що РФ не здатна вигадати нічого нового, окрім відтворення радянського озброєння біля кордонів країн, що підтримують Україну.
Особливо в день візиту прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди до Києва для зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, сьогодні, 21 березня, Міністерство оборони РФ повідомило про те, що два стратегічні бомбардувальники Ту-95МС здійснили патрулювання в акваторії Японського моря за супроводу винищувачів Су-30СМ та Су-35С.
Звичайно, у Москві заявили, що все це відбувалося у нейтральних водах та зі “строгим дотриманням норм міжнародного права”, ніби це має для них значення. І хоча вони намагаються зробити вигляд, що такі польоти є регулярними, брак ресурсу Ту-95 змушує Кремль зменшити їх інтенсивність.
Зокрема, останній раз Ту-95МС були помічені в цьому районі лише 14 грудня минулого року. А до цього – 1 грудня, коли під час спільного з китайськими літаками польоту російські бомбардувальники наблизились до знакового острова Цусіма, поряд з яким у 1905 році Росія зазнала нищівної поразки у морській битві під час російсько-японської війни. Тоді Токіо направив протест проти таких польотів, але Москва його фактично проігнорувала.
Водночас навряд такими польотами у Японії можливо налякати, бо ще за часи СРСР вони були дійсно регулярними й відбувалась ледь не щоденно із залученням більшої кількості літаків. А також через те, що повітряні сили Японії кратно переважають так звані “ВКС” РФ у регіоні. Зокрема повітряні сили самооборони Японії експлуатують 200 F-15J, 91 F-2 (японську версію F-16) та 31 F-35A.
Проти яких станом на 2021 рік РФ могла виставити лише три авіаційних винищувальних полки (менше 100 літаків Су-27СМ, Су-30М2, Су-35С та МиГ-31на “папері” без урахування реальної готовності), розтягнуті від Чити до Камчатки.