Передача КНДР до РФ озброєння може охоплювати значно більше ніж снаряди та боєприпаси до “Градів”, включно з ракетами для ПЗРК та ПТРК, а з найбільшого – балістичні ракети малої дальності, а це до 1000 км
Джерлео: Defence Express
КНДР може передавати до РФ значно більше озброєння ніж вважалось до цього, мова йде не лише про снаряди для артилерії, мінометні міни та некеровані реактивні снаряди, а про інше озброєння, включно з балістичними ракетами малої дальності.
Зазначимо, що раніше з’явилась непідтверджена інформація, що РФ отримала від КНДР 1 мільйон снарядів. Її джерелом став закритий звіт Національної розвідувальної служби Південної Кореї для парламентарів. Водночас оновлена інформація – результат брифінгу для ЗМІ від міноборони країни.
Як пише Associated Press, мова також йде про те, КНДР підозрюється у тому, що передала до РФ балістичні ракети малої дальності, протитанкові ракети та ракети до переносних зенітних ракетних комплексів, ракетні установки та міномети, а також снаряди.
І те що такі постачання будуть продовжуватись говорить те, що за оцінками розвідки Південної Кореї у КНДР на повну запрацювали заводи з виробництва боєприпасів для чого було мобілізовано місцеве населення.
Відносно можливості КНДР постачання до РФ ракет до ПЗРК та ПТРК, то це не викликає складності, бо північнокорейська армія використовує ПЗРК “Игла-1” та ПТРК “Фагот” та “Конкурс”, які були передані ще СРСР. Співпадають й калібри мінометних мін, а на озброєнні радянські 82- та 120-мм міномети, а під “ракетними установками” скоріш за все мається на увазі копії або оригінали БМ-21 “Град”.
Щодо балістичних ракет малої дальності, то питання більш ніж складене. І попри назву, до балістичних ракет малої дальності відносяться всі з дальністю до 1000 км.
Можливою підказкою є певна активність російських воєнкорів на фоні візиту Шоугу до КНДР, коли почалось згадування систем KN-09 та KN-25. З них лише KN-25 є фактично тактичним комплексом з балістичними ракетами діаметром 600 мм та дальністю до 380 км.
Водночас розмір бойової частини цієї ракети, перше випробування якої відбулось у 2019 році невідоме, як і система наведення.
Також в арсеналі КНДР існують копії радянської “Точки-У” під назвою KN-02 Toksa, сумісність ракет з оригінальними пусковими під питанням.
Але демонстрація їх на парадах у КНДР вкрай обмежена і востаннє на новій пусковій одразу з двома ракетами відбулась у 2018 році. Можливо це пов’язано з тим, що її місце зайняла доволі схожа на “Искандер” KN-23
. Ця твердопаливна ракета дещо більша за оригінал та має дальність до 690 км та вагу бойової частини у 500 кг. Вперше протестована у 2019 році.
Водночас наймасовішими балістичними ракетами КНДР можливо вважати версії Р-17, більш відомих як “Скад”. Hwasong-5 на 300 км з 985 кг бойовою частиною яка є копією радянської ракети з мінімальними змінами, а також Hwasong-6 з меншою бойовою частиною, до 700-770 кг, але зі збільшеною дією до 500 км. Ці ракети відносять до кінця 80-х, початку 90-х років.
Остання версія північнокорейського “Скада” серед балістичних ракет малої дальності – KN-18, яка вперше була запущена у 2017 році. Вона має дальність у 450 км та заявку на точність влучання у ціль краще за +/- 1 км.
KN-18
А серед найбільш дивних результатів корейської ракетної програми – це очевидний “культ карго” на MGM-140 ATACMS з індексом KN-24, яка попри візуальну схожість значно більша. Оціночна довжина до 5,5 метра (проти 4 метрів), діаметр до 0,85 метра (в ATACMS 0,61 метра), а вага бойової частини до 500 кг, при дальності до 410 км. Її випробування також пройшли у 2019 році.
KN-24
Які саме балістичні ракети КНДР могла передати до РФ – невідомо. Але найгірше те, що КНДР нібито запустила свій ОПК на виробництво озброєння для Кремля, що означає довготривалі контракти. Більше того, свого часу КНДР вже перепродавала зброю від “нейтрального” Китаю.