Новини з Австрії

Російський агент у Відні: спецпідрозділ затримав сина дипломата

Австрійська контррозвідка викрила 39-річного чоловіка, який мешкає у Відні, як агента російської розвідки. У затриманні передбачуваного агента росії також було задіяно елітні поліцейські спецпідрозділи «Кобра».

Передбачається, що 39-річний грек з російським корінням протягом кількох років шпигував для російської військової розвідки ГРУ на шкоду Австрії. Про це повідомили у понеділок ЗМІ, а Міністерство внутрішніх справ пізніше підтвердило викриття підозрюваного агента росії.

За наявними даними, підозрюваний на ім’я Анатолій і на прізвисько Олександрос є сином колишнього співробітника ГРУ росії, який під час своєї дійсної служби був дипломатом у Німеччині та Австрії.

Згідно з інформацією, 39-річний чоловік підтримував контакти з дипломатами та співробітниками розвідки різних країн і перебував у москві незадовго до та під час військового вторгнення російських військ в Україну. Є підозра, що його використовували як джерело інформації про зовнішню політику, загальні соціальні дискусії, а також про розмови безпеки серед австрійського населення, в країні, а також у пресі, і тому його привезли до москви для оцінки можливої реакції з-за кордону напередодні військової операції.

Тепер стало відомо, що в ході розслідування співробітники елітного підрозділу «Кобра», серед інших, штурмували та обшукали «будинок, захований за високим парканом та садовою огорожею» неподалік Лобау у Відні. Під час обшуків у будинку, як стверджується, було вилучено детектор сигналів, що прослуховують пристрої, костюм для захисту від уламків, мобільні телефони, ноутбуки та планшети.

Згідно зі звітом, рейд було проведено наприкінці березня. За дев’ять наступних місяців на вилучених пристроях було переглянуто та проаналізовано близько 10 мільйонів одиниць даних. 15 грудня DSN (Управління державного захисту та розвідки) представив свій остаточний звіт.

39-річного підозрюваного, який «залишався безмовним у своїй манері секретної служби», було звільнено після тимчасового затримання і тепер він чекає на суд. Зокрема, підозрюваного звинувачують у розголошенні державної таємниці. Підтримка секретної розвідувальної служби на шкоду Австрії карається ув’язненням на строк від шести місяців до п’яти років відповідно до статті 256 Кримінального кодексу.

«Агресивна війна росії проти України також принесла великі проблеми для Управління захисту Конституції. Завдяки ретельним розслідуванням Служби державної охорони та тісному міжнародному співробітництву вдалося вирахувати російського шпигуна. Я дякую слідчим за їхню велику самовіддачу», — сказав міністр внутрішніх справ Герхард Карнер.

За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: Wikipedia stock.adobe.com, Krone KREATIV

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України