ЄС|NATO

Російські шпигуни у Польщі: що показало розслідування?

У Польщі завершили розслідування справи про шпигунську діяльність мережі, яка діяла на замовлення російської розвідки, повідомляє RMF FM.

Зазначається, що обвинувальний акт передано до Окружного суду у Любліні проти 16 осіб, вони звинувачуються в участі у злочинному угрупуванні та діяльності на користь зовнішньої розвідки, що суперечить інтересам Республіки Польща.

За версією слідства, протягом 2023 року діяли у різних регіонах Польщі, включаючи Бялу Підляску, Хелм, Медіцу, Перемишль, Жешув, Варшаву та інші місця.

Прокуратура стверджує, що учасники шпигунської мережі займалися виявленням критичної інфраструктури, зокрема військових об’єктів та морських портів. Вони також намагалися встановити веб-камери на маршрутах транспортування західної військової допомоги Україні та встановити GPS-мітки на цій техніці. Крім цього, згідно з прокуратурою, вони пропагували антипольську риторику та готувалися до диверсійних акцій.

Слідство встановило, що шпигуни систематично передавали отриману інформацію своїм керівникам, які залучали їх, зокрема, через соціальні мережі. Учасники отримували винагороду за цю діяльність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України