У четвер Міністр оборони США Ештон Картер зробив заяву про те, що на початку цього року російські хакери проникли в незасекреченої оборонні комп’ютерні мережі і порушили кібербезпека Міністерства оборони. У своєму виступі в Стенфордському університеті, він повідомив, що Міністерству оборони вдалося виявити злом і відновити колишній рівень безпеки протягом 24 годин.
Глава Пентагону розповів Fox News, що ця атака російських хакерів на мережу Міністерства оборони «абсолютно не пов’язана» з нападами на комп’ютерні системи Білого дому і Держдепартаменту, що мали місце на початку цього місяця і в березні відповідно.
Пентагоном вперше публічно викладена Стратегія з питань кібербезпеки, яка дозволяє американським військовим використовувати «кіберзброю», як спосіб вирішення конфліктів з ворогами.
Картер, який вступив на посаду в люті минулого року, заявив, що одним із принципів, яким буде слідувати міністерство, є більша прозорість дій у сфері кібербезпеки.
«Я вважаю, це і для нас буде корисним, коли світ буде знати, що наша першочергова мета – відстояти і захистити свої інтереси», сказав він журналістам. Він додав, що нова стратегія «більш чітка і більш конкретна».
Кібератаки проти уряду і промисловості США набувають все більш витончений характер. У новій Стратегії сказано: »Під час підвищеної напруженості, або прямих військових дій, Міністерство оборони повинні бути в змозі надати президенту США широкий вибір засобів для недопущення ескалації конфлікту”.
«Серед таких засобів, військові повинні мати кібер -можливості, які послужать для досягнення ключових цілей безпеки та мінімізації людських жертв і матеріальних збитків»
Ці заяви йдуть слідом за рішенням президента Обами, оприлюдненій на початку цього місяця, про норму введення фінансових санкцій проти “шкідливих” закордонних хакерів або компаній, що займаються кібершпигунством, інформує