Авторські статті

Російська нафта вільно потрапляє у світову економіку, посередники отримують надприбутки, – Bloomberg

Вторгнення Росії в Україну повністю перевернуло енергетичний світ з ніг на голову

всі світлини у публікації з відео Bloomberg

Ми бачимо зростання так званого тіньового флоту. Нові судновласники, нові судноплавні компанії, з якими ми ніколи раніше не стикалися.

Санкції, які були прийняті, ефективно обходять ті, хто бажає брати в них участь. Росія витіснила Саудівську Аравію з числа найбільших постачальників, – повідомляє Голос українською з посиланням на розслідування Bloomberg Originals .

Ось наскільки значущою стала Росія – це торгівля, яка зробила мільярдерів у цьому процесі.

Навіть за найскромнішими оцінками, які ми маємо, щонайменше 5 мільярдів доларів на рік
йдуть у цю тіньову торгівлю для людей.

Ми не знаємо, кому саме, але вважаємо, що значна частина цих коштів повертається до російських інтересів.

Це неймовірно складна проблема для політиків на Заході, які бояться, що електорат може опинитися за межею виживання через підвищення цін на енергоносії.

Це змушує замислитися, що ж ще відбувається з санкціями, які накладені на Росію?

Ця історія починається в коридорах влади в Брюсселі, Вашингтоні, Кремлі, проходить через торгові майданчики Сінгапуру і Дубаю, де ми бачимо появу цих тіньових посередників, і, зрештою, виходить у дуже непрозорий світ глобального судноплавства.

Європа десятиліттями покладалася на російський газ і російську нафту, щоб підтримувати свою економіку,
і раптом люди кажуть, що ми не можемо дозволити цьому продовжуватися, враховуючи, що Росія здійснила неспровокований, незаконний напад на європейську країну.

тіньовий флот, який перевозить російську нафту
тіньовий флот, який перевозить російську нафту

Європейська позиція швидко стає такою: ми повинні припинити купувати російську нафту і газ. Але люди також завжди розуміють, що це призведе до підвищення цін.

Таким чином, це і є генезис всієї ідеї обмеження ціни.

Обмеження ціни – це механізм, який має гарантувати, що ціна на російську нафту не буде занадто високою.

Він має позбавити Росію доходів, водночас дозволяючи російській нафті текти.

Якщо ви платите 60 доларів за барель, ви можете користуватися західними послугами, зокрема грецькими нафтовими танкерами.

два танкери біля грецьких берегів перевантажують російську нафту: чорний під назвою "Сімба", і червоний, який називається "Турбо" (який не відстежується тут на трекері)
два танкери біля грецьких берегів перевантажують російську нафту: чорний під назвою “Сімба”, і червоний, який називається “Турбо” (який не відстежується тут на трекері)

Це означає що вас будуть страхувати компанії з Лондона, Бермудських островів, Нью-Йорка, а якщо ви платите 60 доларів і 1 цент, то не можете купувати в Росії нафту.

Вони хотіли, щоб нафта продовжувала надходити, але вони хотіли зменшити доходи путіна, і це дуже складний баланс.

Ось чому це така цікава, химерна ідея і чому так багато людей думали, що вона провалиться.

За перші чотири місяці цього року (2023 рік – прим.) дефіцит бюджету Росії був більшим, ніж передбачалося за весь 2023 рік. Тож принаймні перші шість місяців 2023 року обмеження цін (на нафут – прим.) працювало так, як було заплановано.

Потім, влітку, ви побачили, що верхня межа ціни була порушена.

Російський експорт нафти сягає багато-багато мільярдів доларів на рік. Ви маєте дві основні ціни. У вас є ціна в точці експорту, і у вас є ціна в точці імпорту. З часів війни експортна ціна була набагато, набагато нижчою за імпортну.

Це призвело до того, що ми не знаємо, куди саме йдуть величезні гроші. Ви повинні пам’ятати, що ціна на російську нафту в усьому світі перевищує верхню межу ціни.

Тож як будь-яке судно (що перевезить російську нафту – прим.) може бути справді легітимним?

Отже, ми маємо політику, яка робить дуже мало для того, щоб обмежити потік грошей до Кремля, але створила цей тіньовий світ, який спрямовує мільярди доларів у мережу судновласників і трейдерів, про яких ми знаємо дуже мало.

Так, звичайно, існують правила, і ви повинні їх дотримуватися, але реальність така, що люди
заплющують на це очі.

Як тільки ця політика почала діяти, світ енергетики швидко переорієнтувався. Ми бачимо зростання так званого тіньового флоту.

Російські судноплавні компанії купували старі іржаві танкери, які насправді мали б бути списані, і скуповували їх швидкими темпами.

Тіньовий флот – це, по суті, кілька сотень кораблів, які були придбані, ми не знаємо ким, з метою транспортування російської нафти.

Дуже велика частина, можливо, більша частина флоту, має якусь тіньову складову, чи то
чи це страхування, чи це те, хто володіє судном, чи це те, хто керує судном.

Дуже часто в цьому буде щось незрозуміле.

Відбувається те, що Росія отримує нафту зі своїх портів і везе її до бухти на півдні Греції, звідки вона перевантажується на інші танкери, які потім транспортують ту ж саму нафту ту ж саму нафту до країн-покупців, найчастіше до Китаю та Індії.

Відстежуючи цей тіньовий флот танкерів, ми знаємо, що багато з них прямують до цієї бухти на півдні Греції.

Ми не знаємо, що саме вони роблять, але знаємо, що там відбувається певне транспортування російської нафти, і ми хочемо поїхати туди і з’ясувати, що саме вони там роблять.

Судноплавна індустрія існує вже давно, чи не так? Це одна з найстаріших галузей, і ці хлопці дуже, дуже винахідливі.

Росії все ще потрібно доставити свою нафту до Китаю та Індії, і саме тому ми дуже сильно покладаємося на цей тіньовий флот, щоб доставити цю нафту до клієнтів.

Отже, що насправді відбувається, так це те, що, скажімо, Китай та Індія купують вантаж на умовах доставки.

Можна давати різні оцінки того, скільки б коштувало перевезення. Між ними є багато різних витрат, які можна завищувати або занижувати, як завгодно. І тоді ви можете потрапити під ціновий ліміт, тому що ми всі знаємо, що є багато способів нарізати ціну на складові.

Китайські нафтопереробники забирають стільки нафти, скільки можуть, і зараз ми спостерігаємо середнє зростання приблизно на 25%.

А для Індії це зростання ще більш значне, чи не так?

Тому що до війни Індія майже не отримувала російської нафти, а зараз вона отримує від 1,5 до 2 мільйонів барелів на день.

Отже, ви берете російську нафту і відправляєте її на нафтопереробний завод в Індії, ви перетворюєте її на бензин.

Тепер, згідно з усіма правилами, санкціями і тим, як працює галузь, з того моменту, як це бензин, він вже не є російським. Тепер багато з нього буде використовуватися в Індії, але Індія також стала місцем, звідки вона експортує багато цього палива назад до Європи. Тож у цьому сенсі є ще один шлях, яким російська нафта вільно потрапляє у світову економіку.

Люди, трейдери заробляють на ній гроші

Індійські нафтопереробники заробляють на ній гроші, і Росія заробляє на ній гроші. Бачачи суми грошей, які виділяються людям, що займаються цією торгівлею, надзвичайно складно їх відмовити від участі в ній.

У нас саморегульована галузь. Це половина проблеми.

Знаєте, коли ви не знаєте, звідки беруться відсотки за фрахтування, купівлю або ремонт судна. Ви знаєте, що якщо вам платять премію, ви повинні бути на сторожі, але люди не на сторожі. Вони активно займаються цим бізнесом. Це має припинитися.

Існує дуже багато великих будинків, брокерських контор, які мають офіси в Дубаї, які, як ми знаємо, фактично створюють осередки для своєї діяльності.

Тому вони намагаються дистанціюватися. Ні, я не буду показувати пальцем.

Дубаї

Ви заходите в ресторан (у Дубаї – прим.), ви заходите в ліфт, і російська мова часто є основною мовою, яку ви чуєте.

Дубай завжди був місцем багатства, де люди люблять розтринькати своє багатство в екстравагантних місцях, але за останні кілька років він, безумовно, вийшов на новий рівень.

Дубай привернув увагу багатьох компаній, які, можливо, раніше мали компанії в Женеві, Лондоні чи Сінгапурі, а їхні кінцеві бенефіціарні власники – у Женеві, Лондоні чи Сінгапурі.

І ті ж самі… деякі з тих самих осіб з тих пір перенесли свої операції в Дубай. Вони переміщують команди, створюють нові компанії, і Дубай був основною базою.

Вони також маскують структуру власності своїх компаній, щоб мінімізувати ймовірність того, що їхній кінцевий бенефіціарний власник може потрапити під санкції або зіткнутися з
юридичні наслідки.

У нафтовій галузі завжди було багато посередників.

Наприклад, нафтопереробнику в Китаї простіше піти до знайомого трейдера і сказати: “Мені потрібна вантажна російська нафта”, ніж підняти слухавку і зателефонувати в “Роснефть”.

Тож ці посередники існували завжди, і вони працюють на дуже, дуже великі компанії. Після вторгнення (росі в Україну – прим.) ці трейдери не дуже хотіли бути частиною російської нафти.

З’явилася нова група брокерів, нова група посередників, яка виникла дуже швидко, багато з них базуються в Дубаї

Дубай – це юрисдикція, яка із задоволенням приймає росіян і продовжує вести бізнес з Росією.

І ми перевірили багатьох з цих трейдерів, незалежно від того, чи є вони… Люди на папері є законними власниками та кінцевими бенефіціарними власниками цих компаній чи ні. Але є багато людей, які придумали, як заробляти на цьому гроші.

Тобто на одному вантажі трейдер теоретично заробляє 10 чи 15 мільйонів доларів. Це торгівля, яка зробила мільярдерів у процесі.

Головне занепокоєння Вашингтона, наприклад, полягає в тому, скільки з цього прибутку насправді повертається до Москви?

Скільки з них, зрештою, потрапляє до Кремля на підживлення російських військових зусиль?

Отже, ми тут, у затоці Лаконікос (Греція – прим.).

Ми витратили більше двох годин, щоб дістатися сюди на човні, і ми тут, щоб перевірити центр російської торгівлі нафтою.

Чи можемо ми побачити ті кораблі? Так, там ми бачимо два нафтові танкери. Вони перевозять нафту з одного на інший.

Працює перекачка з судна на судно, коли ці судна прибувають з вантажами з Росії, мільйони барелів нафти щомісяця перекачуються.

Інший корабель припливає поруч, і потім витрачає пару днів на те, щоб просто перевантажити вантаж з одного на інше судно.

Ось це і є тіньовий флот.

У вас є два танкери, власники яких власники яких невідомі. Страховка незрозуміла з точки зору глибини страховки. Прапор – це найгірше, що може бути. Це танкери тіньового флоту.

місце перевантаження осійської нафти біля Греції
місце перевантаження осійської нафти біля Греції

Коли ми зайшли в ту бухту, я очікував побачити танкери. Ми бачили їх на на супутникових системах стеження.

тіньові танкери біля берегів Греції
тіньові танкери біля берегів Греції

Чого я дійсно не очікував так це побачити одного з найвідоміших суден у світовому флоті, який стоїть поруч з іншим танкером, коли ми не могли побачити його на глобальних системах стеження.

Ви можете бачити, що там два танкери, чорний під назвою “Сімба”, і червоний, який називається “Турбо”.

Тепер, якщо ви подивитеся сюди – це глобальна система стеження, і вона показує вам свою автоматичну систему ідентифікації сигнал системи автоматичної ідентифікації, і ви бачите лише один корабель.

танкер "Турбо" знаходиться приблизно за сім кілометрів, і він подає сигнал що знаходиться ну тут біля берегу
танкер “Турбо” знаходиться приблизно за сім кілометрів, і він подає сигнал що знаходиться ну тут біля берегу

Цей корабель – “Сімба”, а не “Турбо”. Якщо ви подивитесь далі, то побачите, що “Турбо” знаходиться приблизно за сім кілометрів, і він подає сигнал.

Існує назва для такої поведінки, вона називається спуфінг. І це означає. що ви змінюєте систему AIS. Так, щоб сигнал з’являвся там, де його немає.

Хтось робить щось, щоб змусити щоб цей корабель з’явився деінде.

Чесно кажучи, ми не до кінця не знаємо, навіщо вони це роблять. але це означає. що існує певний ступінь відокремлення.

Трейдеру може бути не зовсім комфортно отримувати нафту, яка походить з Росії і він може просто захотіти приховати це так, щоб вони могли просто імпортувати її без зайвих питань.

Бачити це і бачити це на тлі відстеження, яке ми маємо, було справді шокуючим і змусило мене замислитися про все інше.

Темний флот росте і росте, і, звичайно, ціна на нафту зараз вище 90 доларів.

Тож це все більший і більший розрив з тим, де був ціновий ліміт.

Тож насправді відбувається те, що обсяг нелегальної торгівлі створює кращі результати для тих, хто насправді використовує те, що вони створюють, з точки зору всіх продажів.

Чи працюють санкції? Ну, відверто кажучи, вони не працюють, якщо тільки винні не затримуються.

Тому я боюся сказати, що санкції, які були створені, значною мірою неефективні як наслідок цього. Або, скажімо так, люди, як я вже казав, ухиляються від цих санкцій.

Вони знаходять способи їх обійти.

Китай та Індія створили зовсім інший ланцюжок поставок, щоб гарантувати, що російська нафта продовжуватиме надходити, незалежно від того, чи буде вона нижчою за верхню межу ціни, чи вищою.

Тож ці дві країни створили свою власну окрему екосистему з кораблів, яка знаходиться поза межами ЄС чи західних сервісів.

Тож, отже, верхня межа ціни не насправді не впливає на потоки нафти вже не так сильно. тому що два найбільші покупці російської нафти знайшли дуже життєздатний спосіб обійти систему.

Нафта тече

У нас є дуже охочий продавець в Росії. У нас є дуже охочі покупці в Індії та Китаї. І у нас є посередники, середні люди, які можуть зробити так, щоб це сталося.

Коли я дивлюся на цей корпус, він дуже, дуже іржавий (про корабель “Турбо”, на котрий перевантажується у відкритому морі біля берегів туристичного міста у Греції нафта)

Він виглядає не в найкращому стані. Ви повинні мати на увазі. що цей танкер повинен перевозити мільйон барелів нафти.

Знаєте, це ризикований корабель, а червоний ще й старіший.

Тепер, що вам потрібно знати про “Турбо”, так це те, що це один з найгірших танкерів у флоті. Він вже давно мав би бути виведений з експлуатації. Добігає кінця його корисний термін експлуатації. Він вийшов за межі кінця свого корисного терміну експлуатації.

Якщо ви подивитеся за мною, то побачите побачите прекрасне село, яке явно залежить від туризму, багато ресторанів, готелів, риболовля в околицях. Тепер ці галузі не потребують бачити розлив нафти, так?

іржавий старий нафтовий танкер біля берегів Греції, який перевантажує російську нафту
іржавий старий нафтовий танкер біля берегів Греції, який перевантажує російську нафту

Останнє, що їм потрібно це нафтовий танкер, іржавий старий нафтовий танкер, що зливає свій вантаж у цю затоку завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

І ви повинні пам’ятати, що не зовсім зрозуміло – що будь-яка страхова компанія дійсно зможе виплатити компенсацію. яка знадобиться цим людям якщо щось піде не так.

Насправді, я боюся. що будуть нещасні випадки, і це будуть великі і неприємні аварії і постраждають невинні люди.

Знаєте, у нас 600, 700 кораблів, більше 10% з них певних розмірів категорій танкерів, які зараз перебувають у темному флоті.

Це величезний відсоток.

І я думаю, що це велике занепокоєння, чесно кажучи, для інших моряків та інших людей, які стикаються з цим флотом.

Ця архітектура тіньового флоту, яку ми описали, ця спільнота тіньових нафтотрейдерів, яку ми описали, вона працює, але скільки платять люди?

Вони платять більше, ніж раніше. тому що, оскільки люди відчувають себе більш комфортно з цією новою архітектурою, з’являється менше причин не робити цього.

І є багато доказів того. що набагато більше нафти торгується вище цінового ліміту. Контролювати цей тіньовий флот контролювати цей тіньовий флот.

Це не той бізнес, який підпорядковується західним правилам. Що можуть зробити США, щоб сказати комусь в іншій країні яка не має жодних зв’язків зі США, що вона не може транспортувати нафту? Це дуже складна ситуація.

Що я знаю, так це те, що що ніхто нічого з цим не робить, і це, боюся сказати, моя найбільша проблема з цим.

І я вказую пальцем на на владу, щоб бути відвертим з вами.

Який сенс у санкціях якщо вони не будуть не будуть належним чином реалізовані?

США наклали санкції на пару дуже маленьких організацій, але це дуже мало в порівнянні з масштабом проблеми.

Я думаю, що багато людей чекатимуть від них більшого, і підозра буде залишатиметься підозра, що те. про що вони дійсно піклуються. це те, щоб нафта не витікала.

Коли вони погодили верхню межу ціни, вони домовилися регулярно переглядати її, і вона була переглянута, але, як мені пояснили, країни-члени ЄС збираються в кімнаті, їм показують купу графіків, і вони кажуть, так, верхня межа ціни працює і вона не була знижена.

Я думаю, що є певна нервозність щодо розгойдування човна. І знаєте, я не думаю що хтось хоче робити щось, що може сприяти інфляцію в усьому світі.

Всі у світі розуміють, що росія є дуже великим виробником нафти, дуже великий експортер, і нам потрібна її нафта. Я думаю, що останнє, що будь-який споживач у всьому світі хотів би, щоб щоб постачання російської нафти було припинено.

Це була, в певному сенсі, спроба отримати свій пиріг і з’їсти його. Мати режим санкцій. Режим санкцій, який би покарав Росію. але не завдав шкоди світовій економіці.

Зараз це вдалося в одному сенсі, що світова економіка має свої проблеми, але ціни на нафту не є нафтові ціни зараз не є великою частиною цих проблем.

Але з іншого боку, це не покарання Росії.

Але це показує, що санкції мають непередбачувані наслідки, і ці непередбачувані наслідки можуть бути неприємними.

Є всі стимули для обману. Штрафи крихітні, тож вони явно хочуть, щоб все йшло як по маслу.

Вони явно хочуть, щоб нафта текла. Очевидно, що існує реальне бажання “Великої сімки” зробити пріоритетом потік нафти.

Це просто реальність.

Немає сумнівів, що якщо ціна на нафту продовжить зростати і нафта продовжуватиме надходити і більше того, нафта торгуватиметься вище цінового ліміту, то це означає більше грошей для Кремля, і Кремль використає багато з цих грошей на купівлю зброї і зарплати своїм солдатам.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України