Росія хоче вилучати землі в Криму для будівництва інфраструктури.
Прискорений режим вилучення земель описаний в законопроекті про створення особливої ??економічної зони (ОЕЗ) в Криму, підготовленому Мінекономрозвитку Росії, пишуть “Ведомости”.
Територією ОЕЗ на 49 років стане весь півострів. ОЕЗ дозволить російському капіталу прийти в Крим і Севастополь, щоб їх розвиток був прискореним, говорив президент Володимир Путін. Резиденти ОЕЗ отримають податкові та митні преференції, пільговий доступ до інфраструктури.
Для її будівництва і буде потрібно вилучення земель та нерухомості. У законопроекті Мінекономрозвитку пропонується вилучати землі як у орендарів, так і у власників.
Вилучати ще нічого, дивується федеральний чиновник: права на землю не оформлені за російськими законами, дільниці не розмежовані. Це відбуватиметься в заявному порядку, вказує він, т. е. довго. Законопроект вирішує це питання: ініціювати кадастрові роботи від імені власника вилучається ділянки зможуть самі чиновники.
Це спецрежим, говорить партнер Baker & McKenzie Максим Кузнеченков, в загальному випадку на повідомлення про вилучення відводиться рік, оскарження судових рішень в законі ніяк не обмежується. Той же підхід використовується при забудові нової Москви, розповідає він: три місяці на вилучення, правда, без обмеження строку оскарження судових рішень.
Ці обмеження позбавляють власника можливості відновити права, каже голова колегії адвокатів Всеволод Сазонов: встигнути подати скаргу дуже складно – потрібно оцінити ринкову вартість ділянки, розмір упущених вигод. Правовласники втратять у будь-якому випадку, упевнений він: після підведення інфраструктури землі подорожчають.
Соціальний ефект може бути непередбачуваний, попереджає український девелопер з досвідом роботи у Криму: межі ділянок там повсюдно накладаються одна на одну, будуть порушені інтереси кількох власників.