Росіяни хочуть відбирати землю у жителів Криму для створення “особливої економічної зони”

Росія хоче вилучати землі в Криму для будівництва інфраструктури.

Прискорений режим вилучення земель описаний в законопроекті про створення особливої ??економічної зони (ОЕЗ) в Криму, підготовленому Мінекономрозвитку Росії, пишуть “Ведомости”.

Територією ОЕЗ на 49 років стане весь півострів. ОЕЗ дозволить російському капіталу прийти в Крим і Севастополь, щоб їх розвиток був прискореним, говорив президент Володимир Путін. Резиденти ОЕЗ отримають податкові та митні преференції, пільговий доступ до інфраструктури.

Для її будівництва і буде потрібно вилучення земель та нерухомості. У законопроекті Мінекономрозвитку пропонується вилучати землі як у орендарів, так і у власників.

Вилучати ще нічого, дивується федеральний чиновник: права на землю не оформлені за російськими законами, дільниці не розмежовані. Це відбуватиметься в заявному порядку, вказує він, т. е. довго. Законопроект вирішує це питання: ініціювати кадастрові роботи від імені власника вилучається ділянки зможуть самі чиновники.

Це спецрежим, говорить партнер Baker & McKenzie Максим Кузнеченков, в загальному випадку на повідомлення про вилучення відводиться рік, оскарження судових рішень в законі ніяк не обмежується. Той же підхід використовується при забудові нової Москви, розповідає він: три місяці на вилучення, правда, без обмеження строку оскарження судових рішень.

Ці обмеження позбавляють власника можливості відновити права, каже голова колегії адвокатів Всеволод Сазонов: встигнути подати скаргу дуже складно – потрібно оцінити ринкову вартість ділянки, розмір упущених вигод. Правовласники втратять у будь-якому випадку, упевнений він: після підведення інфраструктури землі подорожчають.

Соціальний ефект може бути непередбачуваний, попереджає український девелопер з досвідом роботи у Криму: межі ділянок там повсюдно накладаються одна на одну, будуть порушені інтереси кількох власників.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh