Авторські статті

Росіяни бояться висловлювати симпатії щодо України із-за переслідувань

Сьогодні дзвонив мій близький товариш з Росії. Говорили і про нас, і про них. У нас – хаос, спроби знайти з нього вихід, спроби пересобрать систему управління державою. У Росії – тиша і спокій. І тости на славу вождя і російської зброї.

Загалом, начебто нічого нового, так? Помиляєтесь. Справа в тому, що до кримської кампанії у мене було багато друзів і знайомих росіян, відкрито симпатизували звільненню України від Януковича та його братви. Симпатії проявлялися по- різному. У текстах, в коментарях, в зміні аватарок… Тепер все інакше. Тепер для того, щоб сказати слово на підтримку України, потрібно бути відчайдушно сміливою людиною. Бути готовим все втратити. Бути готовим до того, що від тебе відвернуться друзі і партнери ( адже їм теж страшно). Така ось диспозиція. Поки ще можна зберігати нейтралітет. Тобто, просто мовчати. Мовчанню вчаться, до мовчання звикають.

От і все, друзі мої. Ось і вся новизна. Не можу і не хочу ні до чого закликати. Але радий, що в Україні дилему ” мовчати – не мовчати ” багато остаточно дозволили для себе 30 листопада 2013.

Sergei Gusovsky,  переклад – Голос українською.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України