Авторські статті

Росія завжди спізнюється, марно намагається наздогнати інших

Про історичне відставання. Росія завжди спізнюється, марно намагається наздогнати інших. Цьому присвятили своє життя всі найбільші її очільники та реформатори від Петра до Горбачова. Сталіну ціною неймовірних зусиль, мільйонами життів, вдалося надолужити її технологічне відставання, але політично вона й далі залишалася Росією Івана Грозного. 

Путін вирішив не наздоганяти час – оголосив відставання “особим русскім путьом”. Росія не провалюється в минуле – вона з нього ніколи не виходила. Тому совєтські паради в Москві 2014 – це не реконструкція минулого, а відтворення сучасності.

Росію бентежить зовнішній світ, який далеко попереду і демонструє її відставання. Тому час треба зупинити чи повернути назад не тільки в Росії, але й в усьому довколишньому світі. Всіх треба повернути в минуле, на “особий русскій путь” і тоді вона перестане бути останньою, осколком минулого в сучасності, незрозумілим атавізмом. Росія схожа на нещасного каліку, який для власного самоутвердження ламає ноги іншим – щоб не бігали, підкреслюючи її ущербність.

Так легше ніж самому пробувати спинатися на ноги. Україна для неї – докір того, що й сама Росія колись втратила шанс бути іншою, найсильніший доказ її відсталості.

 

Volodymyr Viatrovych

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України