Авторські статті

Росія і надалі перекидає важке озброєння в Україну, ситуація станом на 24.02.2015

  Оперативні дані групи «Інформаційний Опір».
Протягом останньої доби в районі н.п.Широкіно тривали масовані обстріли позицій українських військ і цивільних об’єктів. Російсько-терористичні війська двічі робили спроби за підтримки бронетехніки (включаючи танки, – наголошується, принаймні, 6 одиниць) прорвати оборону українських підрозділів.

Також противник наносив масовані удари з РСЗВ і ствольної артилерії в районі населених пунктів Жовтень і Заїченко. На Новоазовському напрямку противник підтягує бронетехніку (зафіксовано переміщення 4-х танків вздовж траси Т0508).
Після відведення українських військ з Дебальцевського плацдарму російсько-терористичні війська продовжують спроби атак в даному районі. Зокрема, в районі бар’єрного кордону Луганське – Світлодарськ дві тактичні групи російсько-терористичних військ (кожна чисельністю до посиленої роти, за підтримки 5 одиниць бронетехніки) намагалися атакувати передові позиції українських військ. Вогневу підтримку даних груп здійснювало мінометного підрозділу терористів. Вогнем українських підрозділів противник був зупинений і примушений до відходу на вихідний рубіж.
У районі Дебальцево фіксуються перестрілки між окремими бандформуваннями «ДНР» і «ЛНР».
Терористи продовжують обстріли Авдіївського коксохімічного заводу, цілеспрямовано намагаючись припинити його роботу (частина підприємства на даний момент вже не працює).
На ділянці Ясинувата – Пантелеймонівка противник продовжує зосереджувати ударну тактичну групу (як мінімум 35 одиниць броньованої техніки, в районі розташовані розосереджено, невеликими групами по 5-7 одиниць). Очікується прибуття в даний район з району Єнакієве мінометних підрозділів та артилерійської групи (частково або в повному складі), яка підтримувала «Горлівську бригаду ДНР» у наступі на Дебальцеве. У складі артгрупи – 26 од. ствольної артилерії і САУ, 5 установок РСЗВ.
Триває ущільнення бойових порядків російсько-терористичних військ на ділянці Степове -Докучаївськ. Однак важкі озброєння противника в цьому районі на даний момент відтягнуті вглиб бойових порядків, перекинута сюди артилерійська група російсько-терористичних військ не відкриває вогонь. Обстріли в даному районі противник веде з мінометів і стрілецької зброї, виявляючи позиції українських підрозділів, також активно проводячи повітряну розвідку (на добу на даному напрямку фіксується 12-15 прольотів БПЛА російсько-терористичних військ).
На території, підконтрольній «ЛНР», командування російсько-терористичних військ продовжує зображати «відведення важкої техніки», яка відводиться з переднього краю на незначну відстань, концентруючись в добре замаскованих і численних «відстійниках». Для цієї мети в основному використовуються населені пункти («приватний сектор»).
У районі південніше Луганська облаштований перевалочний пункт російсько-терористичних військ, куди перекидається техніка і озброєння, які прибувають з Росії. Частина важких озброєнь, що відводяться з переднього краю, також перекидається в даний район.
Триває перекидання з території РФ на Донбас матеріально-технічних ресурсів та боєприпасів. За останню добу зафіксовано переміщення що найменше 3-х конвоїв постачання, один з яких (22 транспортні одиниці) проїхав у Донецьк.
Серед перекинутої з території РФ на Донбас важкої бронетехніки відзначається збільшення кількості танків Т-72 різних модифікацій, які не перебувають на озброєнні ЗС України (раніше росіяни перекидали в основному танки Т-64 в різних модифікаціях, що складаються на озброєнні української армії).

Dmitry Tymchuk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України