Авторські статті

Росія готовиться воювати за Арктику

 Коли міністр оборони РФ Сергій Шойгу, під час свого виступу на колегії Міноборони, припустив можливість захисту державних інтересів Росії в Арктиці за допомогою військової сили, все стало більш ніж очевидним.

Примітно, що саме зараз Арктика стає одним з центрів видобутку корисних копалин і важливим складовим вузлом транспортних комунікацій. На цей регіон зараз претендують Росія, Норвегія, Канада, Данія і США, а так само всіляко намагається вклинитися в поділ пирога і не маючий виходу до приполярних областей Китай. Фактично, компанія зібралася в регіоні ще та.

Росія вже давно розглядає свою військову присутність в Арктиці як складову частину загальної політики забезпечення національної безпеки та розвитку держави, особливо ці наміри стали проявлятися після початку вторгнення в Україну та всесвітньої ізоляції. На хвилі реваншизму Федерація намагається втілити в життя ідею панування на північних територіях, адже не забуваємо про те, що там знаходилася міфічна Гіперборея, від якої і пішли всі народи світу. А, що дивного? Це ж теж національна ідеологічна концепція російського світу.

Як би там не було, але зараз для координації будівництва військової інфраструктури і дій підрозділів Міноборони в Арктиці вже сформовано командування Північного флоту «Північ», у розпорядження якого в 2015-му році вступить арктична бригада, яка буде розміщуватися у військовому містечку Алакуртти Мурманської області . Трохи пізніше буде сформована ще одна бригада, для якої вже будуються військові містечка на архіпелагах Новосибірські острови, Нова Земля, Земля Франца-Йосифа. Наявні на даний момент сили вже приступили до несення бойового чергування в регіоні.

Що ж це, якщо не повномасштабна підготовка Росії до війни за Арктику? З іншого боку, ні для кого не секрет, що Росснефть призупинила реалізацію цілої низки проектів в Арктичному регіоні через санкції, адже захід не надає не просто інвестицій для їх реалізації, а й технологічного обладнання! І ось питається, навіщо вам Арктика, всі ці витрати, якщо ви не можете там навіть просвердлити свердловину? Та й в принципі, воювати по всіх фронтах буде важко, підсумовує zloy_odessit

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.