Росія готовиться воювати за Арктику

 Коли міністр оборони РФ Сергій Шойгу, під час свого виступу на колегії Міноборони, припустив можливість захисту державних інтересів Росії в Арктиці за допомогою військової сили, все стало більш ніж очевидним.

Примітно, що саме зараз Арктика стає одним з центрів видобутку корисних копалин і важливим складовим вузлом транспортних комунікацій. На цей регіон зараз претендують Росія, Норвегія, Канада, Данія і США, а так само всіляко намагається вклинитися в поділ пирога і не маючий виходу до приполярних областей Китай. Фактично, компанія зібралася в регіоні ще та.

Росія вже давно розглядає свою військову присутність в Арктиці як складову частину загальної політики забезпечення національної безпеки та розвитку держави, особливо ці наміри стали проявлятися після початку вторгнення в Україну та всесвітньої ізоляції. На хвилі реваншизму Федерація намагається втілити в життя ідею панування на північних територіях, адже не забуваємо про те, що там знаходилася міфічна Гіперборея, від якої і пішли всі народи світу. А, що дивного? Це ж теж національна ідеологічна концепція російського світу.

Як би там не було, але зараз для координації будівництва військової інфраструктури і дій підрозділів Міноборони в Арктиці вже сформовано командування Північного флоту «Північ», у розпорядження якого в 2015-му році вступить арктична бригада, яка буде розміщуватися у військовому містечку Алакуртти Мурманської області . Трохи пізніше буде сформована ще одна бригада, для якої вже будуються військові містечка на архіпелагах Новосибірські острови, Нова Земля, Земля Франца-Йосифа. Наявні на даний момент сили вже приступили до несення бойового чергування в регіоні.

Що ж це, якщо не повномасштабна підготовка Росії до війни за Арктику? З іншого боку, ні для кого не секрет, що Росснефть призупинила реалізацію цілої низки проектів в Арктичному регіоні через санкції, адже захід не надає не просто інвестицій для їх реалізації, а й технологічного обладнання! І ось питається, навіщо вам Арктика, всі ці витрати, якщо ви не можете там навіть просвердлити свердловину? Та й в принципі, воювати по всіх фронтах буде важко, підсумовує zloy_odessit

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh