Діаспора

Російський телеканал збрехав про мітинг у Празі

Російський державний телеканал «Зірка» сильно перебільшив кількість учасників мітингу «євроскептиків», який пройшов у верхній частині Вацлавській площі Праги в четвер. За словами ведучої новинного випуску, на нього прийшли 25 тис. чоловік, хоча навіть самі організатори назвали в десять разів меншу цифру.

Демонстрація в Празі була приурочена до початку передвиборної кампанії ультраправих партій Франції, Голландії, Італії та Чехії. Вони вирішили об єднати зусилля, щоб разом поборотися за місця в Європарламенті. Мета – реформувати ЄС в бік більшого суверенітету вхідних у нього країн для рішучої протидії нелегальній міграції та ісламізації.

Організатором виступило чеське рух «Свобода і пряма демократія» (SPD) Томіо Окамура, яке закликало своїх прихильників вийти на площу. На акцію приїхали глава французького «Національного об’єднання» Марін Ле Пен і лідер нідерландської Партії свободи Герт Вілдерс.

За офіційними даними празької поліції в мітингу взяли участь близько 600 осіб. У свою чергу голова SPD Радим Фіала заявивши, що на майдан вийшли більше двох тисяч прихильників. Звідки «Зірка» взяла 25 тис. людей – незрозуміло.

Телеканал також промовчав про мітинг прихильників «Євросоюзу», який пройшов в нижній частині Вацлавській площі у тій же самий час і зібрав понад 100 учасників. У якийсь момент вони піднялися до своїх опонентів, пристрасті розпалилися і в справу довелося втрутитися поліції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України