Російський анархіст зажадав від Чехії компенсацію в 1,3 млн крон

Російський анархіст Ігор Шевцов подав позов проти міністерства юстиції Чехії. Учень в Празі студент вимагає від відомства 1,3 млн крон в якості компенсації за незаконне кримінальне переслідування і ті 92 дні, що він провів під арештом за звинуваченням у нападі на будинок міністра оборони республіки Мартіна Стропницкого. Про це розказала представник Окружного суду Праги 2 Марцела Прелерова.

В кінці минулого року Мін’юст юст приніс росіянину офіційні вибачення і виплатив компенсацію в розмірі 200 тис. крон. Шевцов залишився незадоволений таким результатом, оскільки вимагав за моральну шкоду і зіпсовану репутацію 1,5 млн крон. В результаті студент вирішив звернути до суду.

Шевцов приїхав до Чехії у 2014 році з метою безкоштовного навчання у вузі. В даний час він вивчає етнологію на філософському факультеті Карлового університету. Поліція звинуватила росіян у тому, що саме він 7 червня 2015 року закидавши празький будинок тодішнього глави Міноборони Мартіна Стропницкого пивними пляшками із запальною сумішшю.

В якості головного доказу провини Шевцова слідчі пред’явлення показали результати експертизи запахових слідів, залишених зловмисниками на пляшках. Смороду повністю співпали із зразками, узятими у молодої людини. Студент пояснивши це тим, що часто шукає їжу в сміттєвих контейнерах і через його руки проходити багато пляшок.

«Ми не отримали такої кількості прямих або непрямих доказів, яке доводило б вину підсудного», — заявила на процесі суддя Бланка Бедржихова і визнала іноземця невинним. Примітно, що до такого кроку суд закликав держобвинувач, який також визнав докази проти іноземця недостатніми.

Разом з тім у іншій справі, яка розглядалася паралельно, росіянина визнали винним у співучасті в псуванні чужого майна. Слідство встановило, що Шевцов брав участь в акції анархістів і знімав на відео, як його приятель розмальовує стіну слідчого ізолятора в районі Рузіне. При цьому молода людина словесно підбадьорював вандала. За цей злочин Шевцова засудили до депортації з Чехії, проте Вищий апеляційний суд у Празі скасував цей вердикт.

Росіянин наполягав на своїй повній невинності і продовжив юридичну боротьбу. У результаті Верховний суд Чехії ставши на його бік, встановивши, що дії анархіста є адміністративним, а не кримінальним злочином, а значить займатися питанням повинні муніципальні влади. Зрештою, міські чиновники не побачили в діях росіянина навіть адміністративного проступку, тім самим повністю його виправдав.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh