Діаспора

Російський анархіст зажадав від Чехії компенсацію в 1,3 млн крон

Російський анархіст Ігор Шевцов подав позов проти міністерства юстиції Чехії. Учень в Празі студент вимагає від відомства 1,3 млн крон в якості компенсації за незаконне кримінальне переслідування і ті 92 дні, що він провів під арештом за звинуваченням у нападі на будинок міністра оборони республіки Мартіна Стропницкого. Про це розказала представник Окружного суду Праги 2 Марцела Прелерова.

В кінці минулого року Мін’юст юст приніс росіянину офіційні вибачення і виплатив компенсацію в розмірі 200 тис. крон. Шевцов залишився незадоволений таким результатом, оскільки вимагав за моральну шкоду і зіпсовану репутацію 1,5 млн крон. В результаті студент вирішив звернути до суду.

Шевцов приїхав до Чехії у 2014 році з метою безкоштовного навчання у вузі. В даний час він вивчає етнологію на філософському факультеті Карлового університету. Поліція звинуватила росіян у тому, що саме він 7 червня 2015 року закидавши празький будинок тодішнього глави Міноборони Мартіна Стропницкого пивними пляшками із запальною сумішшю.

В якості головного доказу провини Шевцова слідчі пред’явлення показали результати експертизи запахових слідів, залишених зловмисниками на пляшках. Смороду повністю співпали із зразками, узятими у молодої людини. Студент пояснивши це тим, що часто шукає їжу в сміттєвих контейнерах і через його руки проходити багато пляшок.

«Ми не отримали такої кількості прямих або непрямих доказів, яке доводило б вину підсудного», — заявила на процесі суддя Бланка Бедржихова і визнала іноземця невинним. Примітно, що до такого кроку суд закликав держобвинувач, який також визнав докази проти іноземця недостатніми.

Разом з тім у іншій справі, яка розглядалася паралельно, росіянина визнали винним у співучасті в псуванні чужого майна. Слідство встановило, що Шевцов брав участь в акції анархістів і знімав на відео, як його приятель розмальовує стіну слідчого ізолятора в районі Рузіне. При цьому молода людина словесно підбадьорював вандала. За цей злочин Шевцова засудили до депортації з Чехії, проте Вищий апеляційний суд у Празі скасував цей вердикт.

Росіянин наполягав на своїй повній невинності і продовжив юридичну боротьбу. У результаті Верховний суд Чехії ставши на його бік, встановивши, що дії анархіста є адміністративним, а не кримінальним злочином, а значить займатися питанням повинні муніципальні влади. Зрештою, міські чиновники не побачили в діях росіянина навіть адміністративного проступку, тім самим повністю його виправдав.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seven + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.