Економіка

Росія через кордон України вивезла з окупованого Донбасу 3,5 мільйона тонн вугілля, – The Washington Post

З 2016 року до кінця 2019 років через кордон України на окупованих територіях Донбасу в Росії було перевезено не менше 3,5 млн. Тонн донбаського вугілля.

Про це, з посиланням на дослідження аналітичного центру C4ADS, пише The Washington Post.

C4ADS є вашингтонської некомерційною групою, яка спеціалізується на аналізі незаконної торгівлі в зонах конфлікту.

За цей же період російські потяги вивезли з України понад 360 тисяч тонн сталі і металопродукції. Українські представники вугільної промисловості кажуть, що обсяг експорту в Росію набагато вище: до початку 2019 року принаймні 6 мільйонів тонн антрациту перетнуть кордон.

Більшість поїздів в’їжджає в Росію з Донбасу на невеликому прикордонному переході під назвою “Успенська”. На супутникових фотографіях в Google зазвичай видно довгі черги вагонів з вугіллям на залізничних станціях “Успенська”, де вони очікують подальшого руху в напрямку Ростова-на-Дону.

У митних документах РФ майже третина поставок вугілля була пов’язана з компаніями, контрольованими Сергієм Курченко. В кінці 2018 року російські ЗМІ повідомили, що однією з компаній Курченко, “Газ-Альянс”, було надано винятковий контроль над усім експортом вугілля з окупованих регіонів України.

Російські ЗМІ повідомили, що Курченко недавно втратив монополію на імпортований українське вугілля, що підтверджується офіційними торговими документами. Але компанії, пов’язані з мережею Курченко, продовжували перевозити тонни українського антрациту в Росію, принаймні на початку квітня, згідно з митними звітами, отриманих C4ADS.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України