Росія через кордон України вивезла з окупованого Донбасу 3,5 мільйона тонн вугілля, – The Washington Post

З 2016 року до кінця 2019 років через кордон України на окупованих територіях Донбасу в Росії було перевезено не менше 3,5 млн. Тонн донбаського вугілля.

Про це, з посиланням на дослідження аналітичного центру C4ADS, пише The Washington Post.

C4ADS є вашингтонської некомерційною групою, яка спеціалізується на аналізі незаконної торгівлі в зонах конфлікту.

За цей же період російські потяги вивезли з України понад 360 тисяч тонн сталі і металопродукції. Українські представники вугільної промисловості кажуть, що обсяг експорту в Росію набагато вище: до початку 2019 року принаймні 6 мільйонів тонн антрациту перетнуть кордон.

Більшість поїздів в’їжджає в Росію з Донбасу на невеликому прикордонному переході під назвою “Успенська”. На супутникових фотографіях в Google зазвичай видно довгі черги вагонів з вугіллям на залізничних станціях “Успенська”, де вони очікують подальшого руху в напрямку Ростова-на-Дону.

У митних документах РФ майже третина поставок вугілля була пов’язана з компаніями, контрольованими Сергієм Курченко. В кінці 2018 року російські ЗМІ повідомили, що однією з компаній Курченко, “Газ-Альянс”, було надано винятковий контроль над усім експортом вугілля з окупованих регіонів України.

Російські ЗМІ повідомили, що Курченко недавно втратив монополію на імпортований українське вугілля, що підтверджується офіційними торговими документами. Але компанії, пов’язані з мережею Курченко, продовжували перевозити тонни українського антрациту в Росію, принаймні на початку квітня, згідно з митними звітами, отриманих C4ADS.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh