Авторські статті

Роман Донік: Армії часто-густо викручують руки політики

Все що зараз відбувається в соцмережах, по відношенню до армії, мені дуже нагадує книжку про відмінність жіночого і чоловічого мислення. Ну там, про зламаний каблук, натерті ноги, пробите колесо. Коли жінка розповідає чоловікові про все це, то він сприймає цю інформацію як керівництво до дії. Він її лає “за безмозкі” і відразу говорить про те що їй потрібно зробити, щоб такого надалі не трапилося.

Про це розповів Роман Донік.

І що потрібно було зробити, що такого не сталося. А жінка просто хоче поговорити про те який важкий і важкий день у неї видався. І все.

Так ось, дуже багато людей почали нескінченно говорити про те, яке поганий час видався. При цьому не забуваючи штовхнути офіцерів, які мовляв “Злочинні накази” готові виконувати і так далі. За десять постів в день. Зневіра, соплі і істерика з найменшого приводу. З найменшого слова сказаного новою владою. І у мене лише одне питання – І ЧО, бля?

Ну ось скиглиш ти на фейсбуці, строчиш постік, навіть відео пишеш. І чо?

Як творив Зеленський фігню, так і продовжує. Тому що його обрали. І так і буде продовжувати. Як апелював до підтримки в 73%, так і продовжує. І дивись яка срава – саме паскудно, що це надовго. Розумієш, як би ти не нив в соцмережах – від цього нічого не зміниться. Армія мінімізує ризики. Армія робить все, щоб бути готовою до будь-якого розвитку.

Незважаючи ні на що. Видавати із ситуації максимум. А чого хочуть соцмережі? Чи не виконувати злочинний наказ. Ок, не виконав, прислали того, хто виконає і відведе людей в поле. Цього ж хотіли?

Он Танцюра (пам’ятаєте такого? Він зараз НШ в ООС), так ось, він змушує командирів підтверджувати що позиції готові. І вони готові до відведення. Хоча там нічого не готово.
А він умовляє. Типу ти зараз підтвердь готовність, а ми потім що то повирішуємо. Просто Танцюра виконує розпорядження ОП. І готовий вивести людей в чисте поле. Тому що ОП вимагає. А ще, він знає, що 15 числа поїде додому. А всі, хто залишаться, йому все рівно. Ви думаєте він один такий?

Дня три тому назад, Хомчак був на позиціях і в Золотому на КПВВ. Якраз перед цим бойовики ували ПТУР в наш бліндаж. Слава Богу в порожній. Хомчак давав інтерв’ю, а в кілометрі від нього валив дим з горів бліндажа. За правилами ніякого відведення в найближчі 7 днів не може бути. Так за правилами. Але ОП насрати на правила. У них політичне рішення. Я це до чого все пишу. Армія виконує накази. І армії, часто густо, викручують руки політики. Політики і клерки з ОП, що виконують розпорядження, можуть просто забити болт на правила. За ним же не стріляють, їх не вбивають. Вони завжди так роблять. При будь-якій владі. Але завдання військових зробити так, щоб вплив політиків на бойову готовність було мінімальним. Щоб, коли почнеться заміс, люди були готові. Будь-командир бригади і вище знає, що якщо наказ віддали, то він буде виконаний. Якщо не їм, так кимось іншим. Тому що у нас, в армії, до сих пір повно Колесникових. Нагадати хто це? Це заступник Хомчака. Той, хто принципово не носить мазепинку, а шиє кепки радянського крою.

Той самий генерал, який в 14 році приїхав на фронт в бронежилеті, а на питання бійців – де взяти броники, відповів – “добудете в бою”. Або Танцюра, який навіть шифер з курилок в Десні вкрав на свою дачу.

Розумієте, у нас дві ідеології зараз в армії. Ідеологія СРСР, яку підтримують багато довоєнні генерали, які отримали УБС, підвищення, багато ордена, але по суті так і не воювали. І ідеологія людей, які воюють з 14 року. Їх багато. Але в керівництві як і раніше переважають ті, хто вилиже очко будь-якому клерку з ОП. Не замислюючись про наслідки. До речі, вже скоро півроку, як змінилася влада. А совкові генерали досі не звільнені. Більш того, на інформаційному сайті МО, такі хвалебні статті почали з’являється про генералів старої школи, що прямо дивуюся.

Як мало часу потрібно для того, щоб все відкотили. Просто, коли ви мудрувати про армію і розповідаєте, що їй потрібно робити, пам’ятайте, що перший удар доведеться приймати на себе саме їм. І в цей час буде дуже важливо хто буде ними командувати і як солдати будуть готові до початку великої війни. А це залежить від довіри до командирів. Яке соцмережі усіма силами останнім часом підривають.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України