Новини

Роль і ефективність протитуманних фар

Протитуманні фари є важливою частиною системи освітлення автомобіля. Вони повинні використовуватися не як додаткове джерело світла за нормальних умов, а виключно при поганій видимості: туман, дощ, сніг. 

Протитуманні фари на авто забезпечують яскравіше і ширше освітлення дороги, що дозволяє водію краще бачити перешкоди, розмітку та інших учасників дорожнього руху. Пристрої також підвищують видимість автомобіля для інших водіїв за важких метеорологічних умов, що знижує ризик ДТП. Вони зазвичай розташовані нижче головних фар і мають спеціальну форму та колір світла, щоб не засліплювати зустрічних водіїв. 

Ефективність протитуманних фар у різних погодних умовах

Протитуманні фари можуть використовуватися:

  • в умовах недостатньої видимості з ближнім або дальнім світлом фар;
  • у темний час доби на неосвітлених ділянках доріг разом із ближнім чи дальнім світлом фар;
  • замість ближнього світла фар відповідно до пункту 19.5 на всіх транспортних засобах (крім велосипедів), що рухаються, з метою їх позначення на дорозі в умовах поганої видимості.

Ефективність протитуманних фар у різних погодних умовах залежить від інтенсивності туману, освітленості дороги, швидкості руху та відстані до інших ТЗ. 

Фари противотуманні мають ширший і нижчий кут освітлення, що дозволяє висвітлити дорогу під туманом та уникнути засліплення зустрічних водіїв. Проте протитуманні фари не завжди ефективні за різних погодних умов. Наприклад, при сильному дощі або снігопаді протитуманні фари можуть погіршити видимість через відбиття світла від великих крапель або сніжинок. 

Ефективність протитуманних фар багато в чому залежатиме від правильності їх розміщення. Відстань від нижньої частини переднього бампера, де вони закріплюються, до поверхні дорожнього полотна має бути не менше 25 см. Оптимальна дистанція між розташованими з обох боків авто лампами протитуманок становить 120 см.

Протитуманні фари включаються одночасно з габаритами та освітленням номерного знака. Ще одним важливим моментом є кут встановлення. Для забезпечення максимальної надійності та ефективності монтаж такого обладнання рекомендується довірити професіоналам.

Технічні характеристики протитуманних фар

Перш ніж купити протитуманні фари, розберемо їх види та особливості. Найбільшою популярністю серед автомобілістів користуються три види протитуманних фар:

  1. Світлодіодні – найпоширеніший та економічний варіант. Вони відрізняються великою потужністю, тривалим терміном експлуатації та низьким рівнем енергоспоживання. До переваг фар даного типу відносяться невеликий нагрівання, широкий діапазон випромінюваних кольорів і яскравий світловий потік.
  2. Ксенонові — мають попит серед власників автомобілів дорогих марок. Вони випромінюють світло, близьке до природного сонячного освітлення, що сприяє значному зниженню навантаження на очі водіїв та забезпеченню гарної пробивності туману. Такі пристрої мають підвищений ресурс та ККД, що вигідно відрізняє їх від звичайних фар, а також споживають меншу кількість електричної енергії.
  3. Галогенові — поступаються перерахованим вище моделям за багатьма параметрами, але за рахунок невисокої вартості продовжують користуватися попитом серед автомобілістів.

І, наостанок, декілька порад щодо вибору протитуманок.

Слід купити фари, в яких скло має молочний або білий колір, оскільки промені цих відтінків добре розсіюються у тумані. Синя або червона скляна основа може спричинити штраф, оскільки їх заборонено встановлювати попереду машини.

У процесі вибору слід звертати увагу на маркування. У ній мають бути наступні елементи:

  1. Літера «Е» – вказує на те, що «протитуманки» сертифіковані в Європі.
  2. Одна чи дві цифри в кругу — позначають код держави.
  3. Літера латинського алфавіту – означають тип і призначення фар.

Підвищену увагу рекомендується приділяти надійності фіксації, а також можливості налаштування та регулювання. Важливо правильно підібрати потужність, тому що цей параметр є одним з основних. Його значення має перевищувати 60 Вт. Цього достатньо для освітлення дороги за несприятливих погодних умов, але не створює надмірного навантаження на інші електричні системи автомобіля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України