Техно

Рогозін вважає Crew Dragon безпечним для російських космонавтів

Глава Роскосмосу каже, що тепер він задоволений тим, що Crew Dragon SpaceX достатньо безпечний, щоб перевозити російських космонавтів, усуваючи основну перешкоду для угоди про обмін місцями між «Союзом» і комерційними транспортними засобами екіпажу

Дмитро Рогозін, генеральний директор російського космічного агентства, заявив на прес-конференції під час 72-го Міжнародного астронавтичного конгресу тут 25 жовтня, що він більше не має застережень щодо польотів космонавтів на Crew Dragon, оскільки цей космічний корабель наближається до кінця свого другого тривалого періоду. місія на Міжнародній космічній станції.

«На нашу думку, SpaceX вже набув достатньо досвіду, щоб ми могли поставити наших космонавтів на Crew Dragon», — сказав він через перекладача.

За його словами, ця тема буде розглянута під час зустрічі із заступником адміністратора NASA Пем Мелрой, запланованої на 26 жовтня під час конференції. «Я вважаю, що ми зможемо обговорити кандидатів, які можуть летіти на космічну станцію на борту Crew Dragon — російських космонавтів та американських астронавтів, які будуть летіти на космічну станцію на російських космічних кораблях».

Рогозін та інші в Роскосмосі раніше заявляли, що їм потрібні додаткові докази того, що Crew Dragon був достатньо безпечним для російських космонавтів, навіть після того, як космічний корабель успішно доставив астронавтів NASA в місію Demo-2 в середині 2020 року і наступні Crew-1 і Crew-2. місії. Crew Dragon також здійснив комерційну місію Inspiration4 з чотирма людьми на борту.

Коментарі Рогозіна були радісною новиною для Мелроя, який також брав участь у прес-конференції. «Я думаю, що вони з самого початку чітко розуміли і ми повністю розуміємо це, оскільки вони не мають такого розуміння, як ми, — сказала вона в інтерв’ю після прес-конференції, — вони мають очікування, що має бути кілька рейсів, перш ніж вони відчують впевненість у роботі транспортного засобу. На даний момент ми ведемо цю розмову».

Однак ця впевненість не означає, що угода між НАСА і Роскосмосом про обмін місць є завершеною. «Важливо те, що угода має працювати для нас обох», – сказала вона. «Є міркування, які ми маємо, і вони також є».

NASA намагається обміняти місця для створення «змішаних екіпажів» із принаймні одного астронавта NASA та одного космонавта Роскосмосу для кожної місії. Це забезпечить присутність обох країн на станції та можливість підтримувати свої окремі системи, якщо кораблі “Союз” або комерційні екіпажні транспортні засоби будуть припинені на тривалий період.

Найранішою місією, яку російський космонавт міг би літати на Crew Dragon, буде місія Crew-5 у другій половині 2022 року. Аналогічно, наступного разу астронавт NASA зможе літати на кораблі «Союз» восени 2022 року, оскільки NASA вирішило не отримати місце на “Союзі МС-21”, який стартує в березні 2022 року.

Екіпаж-3 готовий до запуску

Через кілька годин після того, як Рогозін запропонував свою підтримку Crew Dragon, менеджери NASA і SpaceX схвалили плани наступного запуску космічного корабля. Наприкінці 25 жовтня NASA повідомило, що місія Crew-3 пройшла перевірку готовності до польоту перед запуском 31 жовтня з космічного центру Кеннеді.

На брифінгу представники NASA і SpaceX повідомили, що вони все ще закривають деякі відкриті елементи на космічному кораблі, пов’язані з незначною проблемою з системою управління відходами на Crew Dragon під час місії Inspiration4. Трубка була від’єднана в резервуарі для зберігання сечі, що дозволило рідині просочитися в систему вентиляторів, сказав Білл Герстенмаєр, віце-президент SpaceX з питань будівництва та надійності польотів.

Він сказав, що це не викликало проблем під час самого польоту, але під час інспекції після приземлення техніки виявили забруднення під підлогою капсули, викликане хімічною речовиною в резервуарі для зберігання відходів під назвою Oxone. Перевірки космічного корабля Crew-2 Crew Dragon, який зараз пристикований до станції, також показали ознаки корозії, але ця корозія не зростає з часом на основі лабораторних випробувань у подібних умовах навколишнього середовища. Остаточні перевірки, щоб підтвердити відсутність проблем із безпекою, будуть завершені до остаточної перевірки готовності до запуску 29 жовтня.

Хоча це не є серйозною проблемою, Герстенмаєр сказав, що це свідчить про необхідність уникати самовдоволення, яке може призвести до більш значних порушень безпеки. Він сказав, що після того, як знайшли основну причину неправильно приклеєної трубки в системі утилізації відходів, працівники не тільки виправили цю проблему, але й переглянули інтерфейси, які можуть мати подібні проблеми.

«Це один із способів змусити людей залишатися голодними, залишатися параноїками, — сказав він, — і ніколи не думайте, що ви знаєте, що станеться з транспортним засобом».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України