Авторські статті

Робота з узгодження нової Конституції триває

Текст змін до Конституції, напрацьований фракцією «Батьківщина», був розданий представникам усіх фракцій, і зараз триває робота з їх узгодження на рівні експертних груп.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Батьківщини».

Законопроект про зміни до Конституції передбачає суттєве обмеження повноважень Президента для убезпечення країни від загрози диктатури, хто б не обіймав посаду глави держави.

Ці зміни відповідають європейській практиці та рекомендаціям Венеціанської комісії і являють собою модель класичної парламентсько-президентської республіки.

Крім того, основні принципи запропонованого проекту за пропозицією лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка були затверджені Майданом під час останнього Віча у неділю, 9 лютого.

Партнери «Батьківщини» з фракції «Удар» мають цілу низку зауважень щодо повноважень президента, наполягаючи на їх розширенні, з чим ми категорично не можемо погодитися, враховуючи позицію Майдану і негативний досвід сучасної історії України.

«Батьківщина» проводить консультації з цього приводу і розраховує на голосування за спільний проект нової Конституції уже цього тижня на позачерговій сесії Верховної Ради України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України