Робота з узгодження нової Конституції триває

Текст змін до Конституції, напрацьований фракцією «Батьківщина», був розданий представникам усіх фракцій, і зараз триває робота з їх узгодження на рівні експертних груп.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Батьківщини».

Законопроект про зміни до Конституції передбачає суттєве обмеження повноважень Президента для убезпечення країни від загрози диктатури, хто б не обіймав посаду глави держави.

Ці зміни відповідають європейській практиці та рекомендаціям Венеціанської комісії і являють собою модель класичної парламентсько-президентської республіки.

Крім того, основні принципи запропонованого проекту за пропозицією лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка були затверджені Майданом під час останнього Віча у неділю, 9 лютого.

Партнери «Батьківщини» з фракції «Удар» мають цілу низку зауважень щодо повноважень президента, наполягаючи на їх розширенні, з чим ми категорично не можемо погодитися, враховуючи позицію Майдану і негативний досвід сучасної історії України.

«Батьківщина» проводить консультації з цього приводу і розраховує на голосування за спільний проект нової Конституції уже цього тижня на позачерговій сесії Верховної Ради України.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh