Авторські статтіДіаспора

Робота мрії: в Чехії шукають добровольців які будуть демонструвати на вулицях міста прояви нормального життя

Незвичайну роботу запропонував добровольцям проект UNESCO чеської художниці Катержіни Шедой. Розшукуються кілька сімей та одинаків, готових на літо переїхати в історичний центр Чеської-Крумлови і «наочно демонструвати на вулицях міста прояви нормального життя».

Проект покликаний звернути увагу на сучасну проблему масового туризму. Чеський Крумлов є одним з найбільш відвідуваних міст республіки. У літній сезон вулиці його історичного центру переповнені іноземними гостями, і місцевий бізнес орієнтований перш за все на них.

Це призвело до того, що корінні жителі переїхали на околиці, і в центрі вже не залишилося типових для маленьких містечок картин – вивішених з вікон пухових ковдр, які грають на вулицях дітей, або гуляють з дитячими колясками мам.

Демонстрацією саме такого “нормального життя” з червня по серпень і буду займатися добровольці. Їм безкоштовно нададуть квартири в самому центрі міста і зарплату. Її розмір не розголошується. Подати заявку на участь можна тут.

«Мова не про те, що зараз відбувається в інших містах або колися було в Крумлові. Головне – що люди хотіли б в такому місті спробувати, але з різних причин не вирішуються або щось їм у цьому заважає», – додала Шеда.

Проект UNESCO є частиною презентації Чехії на 16-му міжнародному фестивалі архітектури у Венеції. Катержіна Шеда вже довгий час займається соціальною архітектурою. «Моя мета не критикувати туризм, а знайте спосіб зупинити іноземця і дати йому можливість на мить відчути себе місцевім», – сказала художниця.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України