Авторські статті

Робота лікарів під час пандемії: Не так сказала, не так подивилась, не прореагувала; після 17-ї ще 50-100 дзвінків від пацієнтів – коли ви завтра на прийомі?

“…а після 17- тої ще 50-100 дзвінків від пацієнтів – ви це уявляєте??? І в кожного є сім’я, дітки і особистий час, про що ми всі починаємо забувати…!”

“Теж така проблема, 85-100 дзвінків за день, не говорячи про в 2 рази більшу кількість хворих на прийомі і виклики”

“Особливо лякають дзвінки після 23 і о 6.30 годині. Щось сталось!!? А коли чуєш: “коли ви завтра на прийомі? або: “Я біжу на роботу, малий прийде до вас по довідку” — глибокий вдих”

“І скарга за скаргою! Не так сказала, не так подивилась, не прореагувала, що в неї 2 дні тому була температура 37.0!! І не послала тут же на рентген і ПЛР!!!, а сказала “давайте подивимось до завтра”

Це лише кілька думок сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів про те, як зараз відбувається робочий процес

Про це повідомила Уляна Супрун.

Десятки пацієнтів на прийомі та брак засобів індивідуального захисту, тому високі ризики підхопити вірус та інфікувати своїх близьких, безліч дзвінків в робочий і неробочий час, десятки повідомлень в месенджерах та постійні звинувачення пацієнтами у невиконанні своїх обов’язків. На додачу до цього емоційне вигорання, відсутність будь-яких доплат за понаднормову роботу, лікарів первинки навіть не згадували в наказі про обов’язкове тестування. https://bit.ly/36Tp8mc (хоча потім все ж додали). Це ті реалії, в яких доводиться працювати багатьом лікарям первинки щодня.
Очевидно, що лікарі, які постійно перебувають під тиском, виснажені емоційно та фізично не будуть спроможні виконувати свою роботу якісно. Тому завданням пацієнтів є навчитися проявляти повагу до роботи лікарів, а лікарів — визначити чіткі межі у спілкуванні з пацієнтами та їх нормально роз’яснити. Це важливо, аби лікарі могли продовжувати ефективно і якісно працювати, а пацієнти отримували допомогу, коли вони цього потребують.

За алгоритмом Міністерство охорони здоров’я України

За появи симптомів хвороби важливо повідомити свого сімейного лікаря. Лікар має визначити, чи потрібна пацієнту госпіталізація, а також направити до нього чи неї мобільну бригаду для взяття зразка на тестування ПЛР, якщо є така потреба. Якщо людина має позитивний тест, але не потребує госпіталізації, вона має залишатися під наглядом лікаря вдома.

Добре, що алгоритм існує, погано, що він розписаний таким чином, що дуже високе навантаження лягає на сімейних лікарів, попри те, що їхня звичайна робота — лікування інших хвороб, які нікуди не зникли, вакцинація, прийом пацієнтів — залишилася на тому ж рівні. При цьому МОЗ України не просто не висловлює підтримку лікарям чи шукає рішення, аби зробити умови кращими, а звинувачує лікарів у тому, що вони погано працюють. https://bit.ly/2ImQffd
Аби все працювало якомога ефективніше, важливо дотримуватися принципів взаємоповаги та розуміння. Є прості правила, які полегшать життя вам як пацієнту, а також лікарям, які зараз переживають чимале навантаження.

Ось кілька важливих правил, які нещодавно розписала НСЗУ Національна служба здоров’я України https://bit.ly/3iQS5kU

  • Якщо лікар надав свій номер мобільного, поцікавтесь, в які часи зручно телефонувати або писати та з якими питаннями
  • Перед тим як телефонувати лікареві, подивіться на годинник. В ідеалі час дзвінків має збігатися з часом роботи вашої амбулаторії
  • Заздалегідь продумайте всі питання перш ніж набирати номер лікаря. Адже нерідкі випадки, коли пацієнт згадує про найважливіше після завершення розмови і телефонує знову
  • Починайте розмову або текстове повідомлення з нагадування, хто ви. Адже лікар не здатен пам’ятати всіх пацієнтів, та відразу переходьте до суті питання
  • Не відправляйте аудіо, відео-повідомлень, якщо ви не узгодили такий формат заздалегідь
  • Невідкладна ситуація потребує невідкладної допомоги, а це або дзвінок на 103, або самостійне відвідування лікарні, яка надає медичну допомогу цілодобово. Вас приймуть без електронного направлення у разі, якщо випадок не може чекати
  • У вихідні, святкові та неробочі дні у вашій амбулаторії працює черговий кабінет та реєстратура. Завжди можна звернутись туди перш ніж турбувати свого лікаря дзвінком у його вихідний
  • Не плутайте сімейного лікаря з психологом. Поважайте право вашого лікаря на відпочинок і не турбуйте його з метою “поговорити”

Будь ласка, дотримуйтеся цих правил! Пам’ятайте, що ви у лікаря не одні. Крім вас є як мінімум кілька сотень, які можуть мати нагальні питання чи бути на прийомі. Коли ви телефонуєте у будь-який час і роздратовано намагаєтеся додзвонитися кілька разів, ви відволікаєте лікаря від інших пацієнтів та витрачаєте важливий час.

Деякі лікарі рекомендують своїм пацієнтам записатися на прийом онлайн, та у визначений час провести консультацію дистанційно. Це буде корисно для людей, яким треба проговорити з лікарем багато, щонайменше 30 хвилин, але немає можливості прийти в амбулаторію самостійно. Запитайте у вашого лікаря про таку опцію заздалегідь.

Також часті випадки, коли пацієнти вважають, що знають краще за лікаря що їм треба зробити, чи які і коли пропити антибіотики, тому звинувачують лікарів, що вони неуважні і погано їх лікують. Тут писали докладне роз’яснення, чому це небезпечно і чому так не варто робити: https://bit.ly/3jSFQWi

Якщо все ж ви вкрай не задоволені роботою свого лікаря, або знайшли іншого ближче свого дому чи роботи, ви можете змінити його чи її без проблем. Укладення нової декларації автоматично припиняє дію попередньої.

Бережімо та поважаймо одне одного! Від цього залежить нас спільний успіх боротьби як з COVID-19, так і з іншими небезпечними хворобами!

 

➡ “…а після 17тої ще 50-100 дзвінків від пацієнтів ((( ви це уявляєте??? І в кожного є сім’я, дітки і особистий час,…

Опубліковано Уляна Супрун Понеділок, 12 жовтня 2020 р.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України