Авторські статтіТехно

Робот з людськими рефлексами. Відео

Гермес збирається пробити гіпсокартонну стіну Фото: Tony Pulsone / MIT

У Массачусетському технологічному інституті винайшли інтерфейс між людиною і роботом. Тепер робот може підтримувати рівновагу і здійснювати дії з допомогою людських рефлексів.

Гермес орудує кувалдою за допомогою свого оператора Фото: Tony Pulsone / MIT

Його звуть Гермес. Це 25-кілограмовий прямоходячий робот з дуже сильними кінцівками і зростом майже з людину. Гермес зроблений на основі робота Cheetah, але його головне ноу-хау полягає в тактильному костюмі, який забезпечує пряму взаємодію між роботом і керуючим ним оператором.

Костюм оснащений шоломом, що дозволяє бачити те, що бачить робот, і дистанційними маніпуляторами, за допомогою яких оператор може керувати кінцівками робота, але для подібного роду технології це майже стандартний набір. Головний ж винахід – це так званий Balance Feedback Interface, інтерфейс рівноваги і зворотного зв’язку, спеціальний пояс, який дозволяє не тільки управляти роботом, але і дає оператору зрозуміти те, як машина діє в просторі. Оператор в костюмі фізично відчуває поштовхи, відчуває падіння і інерцію, які відчуває робот, і може рефлекторно коректувати дії Гермеса.

У результаті робот здатний виконувати інерційні рухи – наприклад, пробити стіну кулаком або змахнути битою – і при цьому не падати. Ми багато разів бачили щось подібне у фантастичних фільмах, але в реальності подібний інтерфейс зроблений уперше.

Відео:Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.