Робот з людськими рефлексами. Відео

Гермес збирається пробити гіпсокартонну стіну Фото: Tony Pulsone / MIT

У Массачусетському технологічному інституті винайшли інтерфейс між людиною і роботом. Тепер робот може підтримувати рівновагу і здійснювати дії з допомогою людських рефлексів.

Гермес орудує кувалдою за допомогою свого оператора Фото: Tony Pulsone / MIT

Його звуть Гермес. Це 25-кілограмовий прямоходячий робот з дуже сильними кінцівками і зростом майже з людину. Гермес зроблений на основі робота Cheetah, але його головне ноу-хау полягає в тактильному костюмі, який забезпечує пряму взаємодію між роботом і керуючим ним оператором.

Костюм оснащений шоломом, що дозволяє бачити те, що бачить робот, і дистанційними маніпуляторами, за допомогою яких оператор може керувати кінцівками робота, але для подібного роду технології це майже стандартний набір. Головний ж винахід – це так званий Balance Feedback Interface, інтерфейс рівноваги і зворотного зв’язку, спеціальний пояс, який дозволяє не тільки управляти роботом, але і дає оператору зрозуміти те, як машина діє в просторі. Оператор в костюмі фізично відчуває поштовхи, відчуває падіння і інерцію, які відчуває робот, і може рефлекторно коректувати дії Гермеса.

У результаті робот здатний виконувати інерційні рухи – наприклад, пробити стіну кулаком або змахнути битою – і при цьому не падати. Ми багато разів бачили щось подібне у фантастичних фільмах, але в реальності подібний інтерфейс зроблений уперше.

Відео:Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh