Робот для тренування мозку виявився ефективним помічником хворих паралічем

На подив учених, вісім паралізованих людей змогли відновити деякі свої відчуття і стали рухатися після реалізації річної навчальної програми, яка повинна була навчити їх ходити в роботизованому екзоскелет.

Примітно, що випробовувані перебували в паралізованому стані протягом 3-13 років до моменту старту реабілітаційної програми. Випадки хронічного паралічу найбільш важко піддаються лікуванню. За словами Мігеля Николелиса з Університету Дьюка в США, якщо людина, у якого діагностовано параліч, протягом 18 місяців не демонструє жодних поліпшень, то його шанс на відновлення моторних або сенсорних здібностей прагне до нуля.

Однак коли вчений і його команда провели неврологічне обстеження, вони переконалися, що випробовувані показують певний прогрес: покращився контроль м язів, а також дотик. Якщо до пацієнтів торкалися пензлем або шпилькою, вони відчували ці дотики, чого не було зазначено раніше. У хворих також спостерігалося вісцеральне поліпшення. В результаті їх кишечник і сечовий міхур стали ефективніше функціонувати, що має важливе значення для таких пацієнтів.

Існує величезний невикористаний потенціал нейропластичності навіть у випадках з хронічними травмами спинного мозку людей. Про це заявив Марк Бейкон, виконавчий та науковий директор британської благодійної організації дослідження хребта. Альо при цьому фахівець нагадує, що в дослідженнях не брала доля контрольна група піддослідних, того не можна точно визначити, яке поєднання факторів призвело в підсумку до позитивного результату.

Источник – пример ссылки на источник

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh