Авторські статтіТехно

Робот для тренування мозку виявився ефективним помічником хворих паралічем

На подив учених, вісім паралізованих людей змогли відновити деякі свої відчуття і стали рухатися після реалізації річної навчальної програми, яка повинна була навчити їх ходити в роботизованому екзоскелет.

Примітно, що випробовувані перебували в паралізованому стані протягом 3-13 років до моменту старту реабілітаційної програми. Випадки хронічного паралічу найбільш важко піддаються лікуванню. За словами Мігеля Николелиса з Університету Дьюка в США, якщо людина, у якого діагностовано параліч, протягом 18 місяців не демонструє жодних поліпшень, то його шанс на відновлення моторних або сенсорних здібностей прагне до нуля.

Однак коли вчений і його команда провели неврологічне обстеження, вони переконалися, що випробовувані показують певний прогрес: покращився контроль м язів, а також дотик. Якщо до пацієнтів торкалися пензлем або шпилькою, вони відчували ці дотики, чого не було зазначено раніше. У хворих також спостерігалося вісцеральне поліпшення. В результаті їх кишечник і сечовий міхур стали ефективніше функціонувати, що має важливе значення для таких пацієнтів.

Існує величезний невикористаний потенціал нейропластичності навіть у випадках з хронічними травмами спинного мозку людей. Про це заявив Марк Бейкон, виконавчий та науковий директор британської благодійної організації дослідження хребта. Альо при цьому фахівець нагадує, що в дослідженнях не брала доля контрольна група піддослідних, того не можна точно визначити, яке поєднання факторів призвело в підсумку до позитивного результату.

Источник – пример ссылки на источник

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України