Війна РФ проти України

РНБО: Публікація у західній пресі про російську зброю “судного дня” “Посейдон” – маніпуляція

У звіті західної розвідки йдеться про пересування російського підводного човна “Білгород”, на борту якого і знаходиться боєголовка.

У НАТО зазначають, що ця субмарина ніколи не виходила із акваторії Білого моря. Тепер нібито вона готується провести випробування в Карському морі. За даними La Repubblica, розвідка Альянсу направила союзникам звіт, в якому йдеться про пересування російського підводного човна “Білгород”, який є носієм боєголовки.

Кремль давно загрожує світу нібито створеною боєголовкою “Посейдон”. У 2015 році Путін підтвердив розробку цієї зброї, тоді ж відбулося “зливання” креслень. Втім, навіть тоді не всі повірили в реальність і документів і зливу диктатора.

Однак, як встановлено, “Посейдон” – це підводний безпілотник з ядерною енергоустановкою, по суті, це потужна торпеда. Він може працювати на глибинах, на які не можуть опуститися човни НАТО. Також може рухатись на глибині до 1 км зі швидкістю до 200 км/год та перебувати під водою близько 120 днів. Діаметр зброї не перевищує двох метрів, довжина становить 20 метрів, а вага близько 100 тонн – це приблизно в 30 разів більше стандартної торпеди.

Саме ЗМІ нахвалили торпеду “зброєю судного дня”. Передбачається, що воно може знищити великі прибережні міста, обрушивши на них радіоактивне цунамі заввишки сотні метрів. Особлива небезпека – здатність підібратися до берега противника непоміченим.

Російські пропагандисти ТАРС у 2018 році повідомляли, що торпеда “Посейдон” може нести ядерну бойову частину потужністю до 2 мегатонн. Це у 100 разів більше, ніж у бомби, скинутої на Хіросіму, і у 10 разів більше, ніж у останньої версії ядерної бомби B61, розробленої США.

Одним із факторів “Посейдона” є гігантське цунамі, спричинене ядерним вибухом під водою. Воно досягало б у висоту 300-500 метрів і могло б зайти в глиб материка до 500 км на рівнинній місцевості.

Щоправда, слід враховувати, що дані щодо штучних хвиль, спричинених ядерним вибухом під водою, отримані лише шляхом розрахунків. Як поведеться хвиля практично нікому невідомо, оскільки в історії людства подібних ситуацій ще не було.

У росії також заявляють, що “Посейдон” може бути використаний для вибуху атомної бомби у небезпечних геофізичних зонах, що спровокувало б серйозні природні катастрофи на території супротивника. Наприклад, обрушивши Південно-Західний схил вулкана Снайфельсйокюдль в Ісландії, можна отримати гігантську хвилю, яка рухатиметься у південно-західному напрямку.

Чому не варто переживати?

У Центрі протидії дезінформації РНБО назвали публікацію про вихід із бази ВМФ РФ підводного човна “Бєлгород” італійської газети La Repubblica “інформаційною маніпуляцією”.

“Посилаючись на звіт розвідки НАТО, La Repubblica пише, що “путін, здається, близький до підвищення рівня ядерного протистояння”. За висновками медіа, є побоювання, що місія підводного човна “Білгород”, поміченого в арктичних водах, – вперше в історії випробувати атомну торпеду “Посейдон”, яку часто називають боєголовками “Судного дня”, – сказано у повідомленні.

ЦПД побачив у цьому маніпуляцію на підставі того, що газета посилалася на звіт розвідки НАТО, але моніторинг подібної інформації на сайті Альянсу нічого подібного не показав.

Але моніторинг ЦПД показав, що:

  • станом на 3.10.2022 на сайті НАТО такої інформації не оприлюднено;
  • НАТО регулярно фіксує активність російських підводних човнів, починаючи з часів Холодної війни;
  • про модернізацію навігаційних систем та озброєння підводних човнів Росії Альянс заявляв ще у 2016 році.

“Подібні необґрунтовані заяви з боку медіа лише посилюють інформаційний тероризм рф”, – заявили в Центрі.

Крім того, директор Nuclear Information Project у Федерації американських учених Ханс Крістенсен говорив, що торпеди все ще перебувають у стадії розробки. За його словами, бойове розгортання “Посейдонів” можливе не раніше за другу половину нинішнього десятиліття. А у квітневому звіті Дослідницької служби Конгресу говорилося, що вони надійдуть на озброєння ВМФ РФ не раніше 2027 року, пише СNN.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України