Великий асортимент тканин включає в себе і трикотаж, що заслуговує на особливу увагу. Це в’язана тканина, яку створюють із одного чи кількох видів ниток, переплітаючи їх на спеціалізованому обладнанні. Структура трикотажу може різнитися в залежності від виду використовуваних ниток і методу переплетення, що створює величезне різноманіття цього матеріалу. Українські покупці можуть купити трикотажну тканину навіть через Інтернет.
Основні види
Для виготовлення такої тканини використовують натуральні бавовняні, шерстяні, лляні та синтетичні нитки. Виділяють кілька популярних видів трикотажу. Наприклад, кулірна гладь активно використовується для виробництва білизни та дитячого одягу. Це легкий та тонкий матеріал. Ще одним відомим матеріалом є рибана, що складається із бавовни з невеликим додаванням синтетичної лайкри.
Для повсякденного одягу використовується інтерлок, який є гладким та міцним матеріалом, з обох сторін. З нього шиють нічний одяг, спортивні костюми та халати. На широкому використанні – щільний футер з начісом. З нього на фабриках шиють одяг для дому, дитячі речі і комбінезони. Віскоза, з якої роблять спецодяг і чоботи, має більш технічне застосування.
Трикотаж на бавовняній основі найбільше популярний в Україні. Це безпечний і гіпоалергенний матеріал, з яким доглядати досить просто. Однак краще вибирати комбіновані варіанти трикотажу, оскільки включення додаткових ниток надає матеріалу цікаві робочі та експлуатаційні властивості.
Переваги та недоліки трикотажу
Усі переваги і недоліки трикотажу безпосередньо залежать від основи, яку використовують. До головних переваг можна віднести його еластичність, приємність на дотик та порівняно невелику вартість. Трикотаж не збирає статичної електрики. До недоліків фахівці відносять занадто простий вигляд виробів і облягання до тіла. У деяких випадках цей матеріал може викликати алергічну реакцію, особливо, якщо виробництво використовує низькопробне сировину.
Узагальнюючи, різноманіття трикотажних тканин надає широкі можливості для вибору, з огляду на власні потреби.