Новини з Австрії

Різке зростання паркувальних пасток у Відні: уже 2 900 позовів

З 2013 по 2023 рік кількість позовів про порушення приватної власності у віденських районних судах збільшилася майже на 75 відсотків.

Паркувальні пастки стали справжньою напастю для водіїв. Достатньо ненадовго під’їхати до в’їзду-виїзду, і через кілька тижнів у поштовій скриньці вже лежить загроза позову. Уникнути його можна тільки заплативши кілька сотень євро.

Кількість паркувальних пасток у Відні різко зросла за останні роки, що також відбивається на кількості позовів про порушення володіння. За даними віце-президента земельного суду у цивільних справах Відня, Петеру Вайсу, у 2013 році було зареєстровано лише 1.657 позовів, а через десять років їхня кількість зросла до 2.869. У 2022 році було встановлено новий рекорд – 3.032 позови про порушення володіння.

Позови про порушення володіння стосуються, в основному, випадків, коли порушується право власності. Це не обов’язково має бути пов’язано з паркувальними пастками, хоча в більшості випадків це саме так. “Позови про вторгнення в основному стосуються автотранспортних засобів”, – пояснив Корнеліус Рідл, суддя районного суду Фаворітен. Особливо велике зростання спостерігається у віддалених районах Відня, таких як Донауштадт або Фаворітен.

Наявність порушення приватної власності суди “завжди оцінюють у кожному конкретному випадку”: “Кілька секунд, імовірно, не сприйматимуться як такі, що особливо порушують. Але якщо ви залишаєтеся перед в’їздом, виходите з автомобіля хоча б на п’ять хвилин, то можете зіткнутися з позовом про порушення власності”, – прокоментував Рідл.

У принципі, для подачі позову потрібне позначення приватної власності, однак не встановлено чітких правил про те, як це має бути зроблено. “У принципі, є право спостерігати за своєю власністю, контролювати її і вживати заходів проти її порушення”, – повідомив віце-президент Вайс, за даними ОРФ.

Однак винахідливі власники (або орендарі) відкрили для себе нову “сферу бізнесу”. Через юридичні фірми власники, яких вражають їхні права, масово подають позови – і чимало “порушників” виплачують до 400 євро, щоб просто уникнути судового розгляду.

Згідно зі словами судді Корнеліуса Рідла, для мирної угоди може знадобитися 490 євро, при судовому засіданні – 540 євро. Якщо справа дійде до першого засідання, а позивач його виграє, сума зросте до 676 євро.

За матеріалами: https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України