Духовне

Різдво на площі у Ватикані: ялинка з Польщі та південно-італійський вертеп

Вже 7 грудня 2017 року на площі Святого Петра у Ватикані відбудеться інавгурація різдвяного вертепу та засвічення ялинки. Цього року зелену красуню привезуть із північнопольської дієцезії Елку, а шопку пожертвує територіальне абатство Монтеверджіне з півдня Італії.

У повідомленні Губернаторства Держави-Міста Ватикану зазначається, що вертеп виготовлений у стилі XVIII століття згідно з найдавнішими неапольськими традиціями. Він займатиме площу приблизно 80 квадратних метрів, а найвища його точка сягатиме семи метрів. Його композиція, натхнена ділами милосердя, складатиметься з понад двадцяти фігур висотою приблизно 2 метри.

Двадцятивосьмиметрова ялинка, що прибуде з півночі Польщі, подолавши 2000 кілометрів автомобільних доріг через центральну Європу, має обвід внизу стовбура приблизно 10 метрів. Про прикраси для неї, як і попередніми роками, подбають онкохворі діти з деяких італійських лікарень, які разом з батьками беруть участь у програмі рекреативної кераміко-терапії. Вони виготовлять кульки та зірки з глини, які пізніше будуть відтворені із синтетичного матеріалу. Цього року до них приєднаються також діти, що походять із центральноіталійських регіонів, що постраждали від землетрусів.

Вранці, 7 грудня, делегації з Польщі та італійського регіону Кампанії, а також представників дітей-митців, Святіший Отець прийме на спеціальній аудієнції з нагоди офіційного представлення подарунків. Ввечері на площі Святого Петра відбудеться коротка інавгураційна церемонія.

Ялинка та вертеп залишатимуться на площі до 7 січня 2018 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України