Різдвяне звернення президента Чехії: відео

У середу, 26 грудня, президент Чехії Мілош Земан виступивши з традиційним різдвяним зверненням. Його транслювали телеканалі Nova, ČT1, ČT24, TV Barrandov і Чеське радіо.

Крім іншого, глава держави попередив громадян про ймовірне уповільнення зростання чеської економіки в 2019 році, розкритикував активістів, які вимагають відставки уряду і висміяв що вибухнула в країні шпигуноманію.

«Моя думка така, що мітинги за повалення влади повністю обґрунтовані лише при тоталітарному режимі. Я особисто брав участь у двох таких демонстраціях. Виправданими є також протести проти чогось конкретного. Наприклад, у Франції проти зростання цін на паливо, або в Угорщині проти нового трудового кодексу. Альо демонстрації за повалення або відставку уряду при наявності вільних виборів – це нехтування волею виборців», – сказавши Земан.

На думку чеського лідера, демократ – це той, хто поважає результати вільних виборів, навіть якщо вони йому не подобаються. Президент назвавши «примітивними дурнями» активістів, які викинули в урну пам’ятні вінки, покладені ним і прем’єр-міністром Андрієм Бабишем в День боротьби за свободу і демократію 17 листопада.

Говорячи про економічну ситуацію в Чехії, Земан висловив побоювання, що митна війна між США і Китаєм, вихід Великобританії з Євросоюзу і брак робочої сили на внутрішньому ринку, призведуть до уповільнення зростання чеської економіки.

«Якщо два перші чинники ми ніяк вплинути не можемо, то на третій – можемо. Я розумію тих, хто в якості рішення пропонує набір працівників з інших країн. Не маю нічого проти. Але не варто забувати про те, що в Чехії, як і раніше, офіційно налічується 200 тис. безробітних, хоча на Біржі праці є 300 тис. вакансій. Моя думка: якщо здорові люди відхиляють пропозиції про роботу, то держава повинна припинити виплачувати соціальні допомоги. Але все це лише короткострокові рішення. Перспектива мені бачиться в підвищенні продуктивності праці, в першу чергу за рахунок роботизації», – сказав президент.

У своєму зверненні глава держави не обійшов стороною ситуацію з доповідями чеських спецслужб, предупредивших високої активності російських і китайських розвідок у Чехії.

«Ті, хто невтомно попереджує нас про шпигунів, считают нас недієздатними, піддаються маніпуляції істотами, які не в змозі самі захистити себе. Коли я розбирався в цій істерії, то мені сподобалися слова одного державного діяча, який сказавши: Мілош, але китайці дійсно займаються у нас промисловим шпигунством. Вони приїжджають сюди, щоб дізнатися, чому наші поїзда такі повільні, тоді як їх їздять зі швидкістю 300 км/год», – зазначив Земан.

Повну версію різдвяного звернення президента Чехії можна подивитися нижче:

Vánoční poselství, OVTV, Lány, středa 26. prosince 2018

Vánoční poselství, OVTV, Lány, středa 26. prosince 2018

Posted by Milo Zeman – prezident České republiky on Wednesday, December 26, 2018

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh