Діаспора

Різдвяне звернення президента Чехії: відео

У середу, 26 грудня, президент Чехії Мілош Земан виступивши з традиційним різдвяним зверненням. Його транслювали телеканалі Nova, ČT1, ČT24, TV Barrandov і Чеське радіо.

Крім іншого, глава держави попередив громадян про ймовірне уповільнення зростання чеської економіки в 2019 році, розкритикував активістів, які вимагають відставки уряду і висміяв що вибухнула в країні шпигуноманію.

«Моя думка така, що мітинги за повалення влади повністю обґрунтовані лише при тоталітарному режимі. Я особисто брав участь у двох таких демонстраціях. Виправданими є також протести проти чогось конкретного. Наприклад, у Франції проти зростання цін на паливо, або в Угорщині проти нового трудового кодексу. Альо демонстрації за повалення або відставку уряду при наявності вільних виборів – це нехтування волею виборців», – сказавши Земан.

На думку чеського лідера, демократ – це той, хто поважає результати вільних виборів, навіть якщо вони йому не подобаються. Президент назвавши «примітивними дурнями» активістів, які викинули в урну пам’ятні вінки, покладені ним і прем’єр-міністром Андрієм Бабишем в День боротьби за свободу і демократію 17 листопада.

Говорячи про економічну ситуацію в Чехії, Земан висловив побоювання, що митна війна між США і Китаєм, вихід Великобританії з Євросоюзу і брак робочої сили на внутрішньому ринку, призведуть до уповільнення зростання чеської економіки.

«Якщо два перші чинники ми ніяк вплинути не можемо, то на третій – можемо. Я розумію тих, хто в якості рішення пропонує набір працівників з інших країн. Не маю нічого проти. Але не варто забувати про те, що в Чехії, як і раніше, офіційно налічується 200 тис. безробітних, хоча на Біржі праці є 300 тис. вакансій. Моя думка: якщо здорові люди відхиляють пропозиції про роботу, то держава повинна припинити виплачувати соціальні допомоги. Але все це лише короткострокові рішення. Перспектива мені бачиться в підвищенні продуктивності праці, в першу чергу за рахунок роботизації», – сказав президент.

У своєму зверненні глава держави не обійшов стороною ситуацію з доповідями чеських спецслужб, предупредивших високої активності російських і китайських розвідок у Чехії.

«Ті, хто невтомно попереджує нас про шпигунів, считают нас недієздатними, піддаються маніпуляції істотами, які не в змозі самі захистити себе. Коли я розбирався в цій істерії, то мені сподобалися слова одного державного діяча, який сказавши: Мілош, але китайці дійсно займаються у нас промисловим шпигунством. Вони приїжджають сюди, щоб дізнатися, чому наші поїзда такі повільні, тоді як їх їздять зі швидкістю 300 км/год», – зазначив Земан.

Повну версію різдвяного звернення президента Чехії можна подивитися нижче:

Vánoční poselství, OVTV, Lány, středa 26. prosince 2018

Vánoční poselství, OVTV, Lány, středa 26. prosince 2018

Posted by Milo Zeman – prezident České republiky on Wednesday, December 26, 2018

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України