Авторські статті

Рівно місяць пройшов з кривавого побоїща на Майдані

Рівно місяць пройшов. Через 5 хв. після цього моменту вулиця була усіяна покаліченими закривавленими людьми. Україна. Київ. вул. Інститутська. 18.02.2014 15:46

Ці кадри облетіли весь світ. Неозброєних активістів Майдану безжалісно розстрілюють на вулиці Інститутській. Снайпери вбивають 82 людей. Стріляють цілеспрямовано на знищення «В основному в груди – в серце, в груди.

Ось так 2 сантиметри – і в серце куля зайшла. І стріляв між бронежилетом. Чітко між бронежилетом. Стріляли професіонали», – каже поранений снайпером на вул. Інститутській Олександр Тонських. Саме на цій невеликій частині вулиці Інститутської біля метро Хрещатик було вбито найбільше бійців майдану. Стріляли по людях, які перебігали з того боку дороги на цей. Навіть якщо нахилитися, звідси чудово видно дах будівлі Кабінету Міністрів та вулиці Інститутської. Саме звідти могли працювати снайпери. Але найбільше питань викликає ця бетонна стінка. На відео видн, як стріляли по людях, які ховалися тут.

Якщо нахилитися, звідси не видно ані даху Кабінету Міністрів, ані інших будівель по той бік. А отже, стріляти могли лише з готелю Україна. Відповідальними за масові жертви одразу називають  три снайперські підрозділи, які ймовірно могли працювати на Інститутській – бійців спецпідрозділу СБУ Альфа, підрозділу Державної служби охорони «Булат» та снайперів з підрозділу внутрішніх військ Омега. Усі вони  працювали з боку урядового кварталу. Але нині стає зрозуміло – хтось стріляв в обидві сторони барикад. Цей чоловік був тут 20-го лютого. Він точно знає – стрільбу вели не лише з боку Інститутської. Деяким цілили в спини. Лише після появи невідомих людей зі зброєю, було прийнято рішення вивести на Інститутську снайперів, каже начальник відділу координації спецпідрозділів внутрішніх військ Сергій Асавелюк.

Саме його деякі депутати назвали винним у кровопролитті. Але він запевняє – міліцейські снайпери і бійці з автоматами Калашникова стріляли лише у відповідь. «Спочатку стрілки були в Будинку профспілок, їх було 5. Стріляли вони в дим і не бачили куди. Оцих двох «тигренят» коли було вбито,  почали стріляти з консерваторії – так само прикриваючись димами», – каже начальник відділу координації підрозділів спецпризначення внутрішніх військ України Сергій Асавелюк. І додає – в той день було вбито і щонайменше 10 міліціонерів. Свою причетність до смертей категорично спростовують і в снайперському спецпідрозділі Омега. Тут кажуть – вони мали наказ стріляти, але лише по людях зі зброєю. «Будь-якими способами хтось намагався втягнути нас в різанину. З мого підрозділу зробили  «ескадрон смерті».

Я хочу офіційно заявити, що «Омега нікого не вбивала. Завдання було не вбивати мирних людей, а захистити їх», – каже командир окремого закону спеціального призначення та боротьби з тероризмом Анатолій Стрельченко. Та от хто були ті, хто стріляв. Експерт зі зброї та колишній радянський офіцер, який побажав аби ми не показували його обличчя, вважає – людей вбивали не міліціонери. Поміж справжніх професіоналів цілком могли бути звичайні спортсмени та просто мисливці, каже він.

Саме ці люди могли бездушно вбивати майданівців. Адже правоохоронець не став би стріляти в неозброєних людей, а тим паче цілити в голову. Ще раніше з‘явилася інформація, що на Інститутській могли бути члени приватного стрілецького клубу сина Віктора Януковича. В них була саме така зброя. Одного з цих бійців поранили ще на початку перестрілки, та відтягнули до медпункту майдану. На тілі – татуювання, характерне для ФСБ Росії. Хлопці показували, що дельфін був. Вони кажуть: «То ж є ФСБшні наколки», татуювання», – розповідає керівник медичного пункту на Михайлівській Тарас Семущак. Хто б не хотів втягнути українців в  криваву бійню, яка б забрала тисячі життів, чи могла б спровокувати війну – це не вдалося.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України