ЄС|NATO

Рідна партія залишила діючого канцлера Австрії Карла Нехаммера головувати

Канцлер Карл Нехаммер став офіційним головою ÖVP. Його було обрано лідером партії 100 відсотками голосів (524 делегати) на позачерговій федеральній партійній конференції у Граці у суботу вдень. Нехаммер прийняв вибори “з гордістю та вдячністю”.

“Це лише початок”, – запевнив він.

Наступника колишнього канцлера та колишнього боса ÖVP Себастьяна Курца зустріли бурхливими оваціями. “Ми перші слуги цієї країни, і з вашою допомогою я також стану федеральним головою Народної партії”, – сказав він.

Лідери ÖVP традиційно отримують високі результати на своїх перших виборах головою. Курца було обрано лідером партії у 2017 році з 98,7% (при переобранні у 2021 році він отримав 99,4%). Найкращий результат на перших виборах у недавньому минулому досягнув його попередник і опонент Райнхольд Міттерленер у 2014 році з 99,1 відсотка.

“Я навчаюсь у вас і разом з вами, і ми разом впораємося з усіма проблемами”, – закликав він до єдності в партії, яка, як він підкреслив, закладена в її ДНК.

Потім він розповів про дві великі кризи, які ми зараз переживаємо, а саме про пандемію коронавірусу та агресивну війну Росії. Він заявив про нейтралітет і наголосив на необхідності того, щоб Австрія могла захистити себе.

Він пообіцяв фонд трансформації в мільярд євро, щоб позбавитися залежності від викопного палива. Будуть інші антиінфляційні заходи. Коли справа дійшла до міграції, він дотримувався жорсткої лінії, яку він зайняв за Курца щодо захисту зовнішніх кордонів ЄС, угод про репатріацію та європейську систему притулку.

Опозиція, своєю чергою, поставилася скептично до партійного з’їзду. Федеральний менеджер SPÖ Крістіан Дойч виявив у гаслах ÖVP елементи завзятості, заперечення реальності та брехні, заявивши, що у Нехаммера відсутній будь-який зв’язок з людьми. Генеральний секретар FPÖ Міхаель Шнедліц був налаштований і зовсім зневажливо. Вибори головою Народної партії “стане останнім успіхом Нехаммера на виборах”.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото: APA/Georg Hochmuth

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України