Рідкісній феномен «іншого звуку» виявили фізики у графені

Фізики заявили про виявлення феномену «іншого звуку» в графіті. Зафіксувати рідкісне квантове явище вдалося при нагріванні мінералу.

Відкриття хвилеподібного поширення тепла в графіті належить дослідникам з Массачусетського технологічного інституту (MIT). Феномен отримав назву «другий звук» завдяки схожості амплітуди хвилі поширення тепла з хвилеподібними коливаннями повітря. При цьому сам ефект носити квантовий характер, а його значення полягає в забезпеченні виключно високого темпу теплообміну.

Спостерігати подібний феномен раніше вдавалося лише в деяких речовинах при температури всього в 20 Кельвінів (-253 градуси Цельсія). Виявити це ж явище у зовсім несподіваному для вчених матеріалі вдалося при проведенні експерименту, в рамках якого зразок графіту піддавався впливу двох лазерних імпульсів, що нагрівали його на 120 градусів Кельвіна. Результати експерименту вказували на те, що в графіті так само виникають хвилеподібні теплові хвилі, які сприяють миттєвому охолодженню.

Вчені вважають, що графіт може бути спорідненим мінералом графіну – революційного матеріалу 21 століття, що володіє надзвичайною міцністю, легкістю, а також електропровідністю. Всі ці властивості роблять його найбільш перспективним матеріалом для використання в наноелектроніці. При цьому, як визнають вчені, якщо вдасться відтворити «другий звук» в графені і при більш високій температури, то він знайде широке застосування в охолодженні мікроелектронних пристроїв.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh