Авторські статтіТехно

Рідкісній феномен «іншого звуку» виявили фізики у графені

Фізики заявили про виявлення феномену «іншого звуку» в графіті. Зафіксувати рідкісне квантове явище вдалося при нагріванні мінералу.

Відкриття хвилеподібного поширення тепла в графіті належить дослідникам з Массачусетського технологічного інституту (MIT). Феномен отримав назву «другий звук» завдяки схожості амплітуди хвилі поширення тепла з хвилеподібними коливаннями повітря. При цьому сам ефект носити квантовий характер, а його значення полягає в забезпеченні виключно високого темпу теплообміну.

Спостерігати подібний феномен раніше вдавалося лише в деяких речовинах при температури всього в 20 Кельвінів (-253 градуси Цельсія). Виявити це ж явище у зовсім несподіваному для вчених матеріалі вдалося при проведенні експерименту, в рамках якого зразок графіту піддавався впливу двох лазерних імпульсів, що нагрівали його на 120 градусів Кельвіна. Результати експерименту вказували на те, що в графіті так само виникають хвилеподібні теплові хвилі, які сприяють миттєвому охолодженню.

Вчені вважають, що графіт може бути спорідненим мінералом графіну – революційного матеріалу 21 століття, що володіє надзвичайною міцністю, легкістю, а також електропровідністю. Всі ці властивості роблять його найбільш перспективним матеріалом для використання в наноелектроніці. При цьому, як визнають вчені, якщо вдасться відтворити «другий звук» в графені і при більш високій температури, то він знайде широке застосування в охолодженні мікроелектронних пристроїв.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України