Економіка

Річниця з дня першого польоту українського “велетня” Антея

Антонівці відзначають 55 років від дня першого польоту найбільшого турбогвинтового літака у світі Ан-22 «Антей».

Передають Крила.

27 лютого 1965 небо піднявся перший у світі широкофюзеляжний транспортний літак Ан-22 “Антей”. У той час Ан-22 був найбільшим транспортним літаком у світі. Його параметри вражали: злітна маса – 225 т, діаметр фюзеляжу – 6 м, найбільші у світі гвинти діаметром 6,2 м.

У 1965 році показ цього літака на виставці в Ле Бурже став світовою сенсацією. На рахунку Ан-22 аж 41 світовий рекорд.

Створення цієї машини стало важливою подією в розвитку не тільки КБ Антонова, але і всієї світової авіації. Перший політ «Антея» виконав екіпаж у складі: командир Юрій Курлін, другий пілот Володимир Терський, штурман Петро Кошкін, бортінженер Володимир Воротніков, бортелектрик Михайло Раченко, бортрадист Микола Дробишев, провідний інженер з випробувань Віктор Шаталов, інженер-експериментатор Олександр Ескін.

27 лютого став днем ​​пам’яті першого командира екіпажу Ан-22, легенди світової авіації, льотчика-випробувача, Героя Радянського Союзу Юрія Володимировича Курліна, який пішов з життя два роки тому.

В даний час «Антей» продовжує працювати. Сьогодні, 27 лютого 2020 року, літак Ан-22 (бортовий номер UR-09307), що входить до складу повітряного флоту АТП ДП «АНТОНОВ», вилетів з аеродрому «Київ-Антонов-2» до Лейпцига, Німеччина, для виконання комерційного рейсу

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України