Річниця з дня першого польоту українського “велетня” Антея

Антонівці відзначають 55 років від дня першого польоту найбільшого турбогвинтового літака у світі Ан-22 «Антей».

Передають Крила.

27 лютого 1965 небо піднявся перший у світі широкофюзеляжний транспортний літак Ан-22 “Антей”. У той час Ан-22 був найбільшим транспортним літаком у світі. Його параметри вражали: злітна маса – 225 т, діаметр фюзеляжу – 6 м, найбільші у світі гвинти діаметром 6,2 м.

У 1965 році показ цього літака на виставці в Ле Бурже став світовою сенсацією. На рахунку Ан-22 аж 41 світовий рекорд.

Створення цієї машини стало важливою подією в розвитку не тільки КБ Антонова, але і всієї світової авіації. Перший політ «Антея» виконав екіпаж у складі: командир Юрій Курлін, другий пілот Володимир Терський, штурман Петро Кошкін, бортінженер Володимир Воротніков, бортелектрик Михайло Раченко, бортрадист Микола Дробишев, провідний інженер з випробувань Віктор Шаталов, інженер-експериментатор Олександр Ескін.

27 лютого став днем ​​пам’яті першого командира екіпажу Ан-22, легенди світової авіації, льотчика-випробувача, Героя Радянського Союзу Юрія Володимировича Курліна, який пішов з життя два роки тому.

В даний час «Антей» продовжує працювати. Сьогодні, 27 лютого 2020 року, літак Ан-22 (бортовий номер UR-09307), що входить до складу повітряного флоту АТП ДП «АНТОНОВ», вилетів з аеродрому «Київ-Антонов-2» до Лейпцига, Німеччина, для виконання комерційного рейсу

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh