Авторські статті

Рябошапка: Україна перетворюється на державу невикористаних можливостей. Відео інтерв’ю

Депутат від «ЄС» Олексій Гончаренко, на власному ютуб каналі записав інтерв’ю із попереднім Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою.

Про це повідомив Олексій Петров на своїй сторінці у фейсбук. Якщо тезисно, то ось:

Зеленський повністю викреслив Рябошапку зі свого оточення. Президент не говорив з ним та не зустрічався ні до відставки, ні коли це питання розглядалося у Верховній Раді.

Підозрюваного у організації вбивства Катерини Гандзюк Олексія Левіна було знайдено силами саме Генпрокуратури, а не СБУ. Також був запущений процес розслідування, у результаті якого виявили крупне злочинне угрупування у Херсонській області.

Активісти наразі праві в тому, що Ірина Венедіктова «зливає» справу Гандзюк. Адже тепер не зібравши додаткові докази довести провину замовника буде складно.

Генпрокуратура вимагала від Національної поліції зібрати достатньо доказів у справі Шеремета, адже їх не було достатньо, аби передати справу до суду. За підсумком був проведений брифінг, аби інформувати суспільство про хід резонансної справи. Проте Рябошапка не бачив необхідності в участі президента у брифінгу на тому етапі розслідування. Власне на його участі у брифінгу тоді наполіг міністр Аваков.

НАБУ отримало офіційну відмову у проведенні експертизи СБУ у справі ПриватБанку. Це дуже сповільнює роботу НАБУ, адже вони тепер вимушені шукати інші інститути, які б могли дати офіційну експертизу для продовження розслідування.

Баканов – не найкраща кандидатура на посаду голови СБУ під час війни. На думку Рябошапки, він не реформує цю службу та не посилює її функції у виконанні кримінального переслідування. Те, що Баканов – близький друг Зеленського, показує, що наразі лояльність переважає над професійністю.

(ВАЖЛИВО) Рябошапка сумнівається у проукраїнськості настроїв Єрмака через його близькі зв’язки з російським істеблішментом. Новий формат спілкування з представниками тимчасово окупованих територій Донбасу та роль Єрмака у цьому процесі може виявитися шкідливим для України.

На думку Рябошапки, Аваков на посаді міністра МВС не зможе реалізувати реформу Національної поліції, якої гостро вимагає суспільство.

(ВАЖЛИВО!) У підозрі, яку готувало Держбюро розслідувань Петру Порошенку, не містилося жодних доказів його провини. При цьому Ірина Венедіктова, яка тоді цю підозру відкрила, навіть не читала матеріали справи. Незгода Рябошапки у цій справі стала «останньою краплею» для команди Зеленського перед його звільненням.

Наразі Рябошапка займається створенням експертної платформи для реформування правових структур України. За його словами, він не повернеться на посаду Генпрокурора та на будь-яку іншу посаду допоки Зеленський буде президентом.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України