Коли було вперше зафіксоване використання такого боєприпасу, і чи щось відомо про його характеристики
Джерело: Defence Express
Вчора у відкритому доступі з’явились фотографії, які вказували, що під час одного із ударів по Україні російські загарбники застосували боєприпас під маркуванням УМБП, виготовлений на базі ФАБ-250.
Первинний аналіз уламків показував, що тут мова про доволі специфічний авіаційний боєприпас, де сама авіабомба уже інтегрована в корпус модуля планування та корекції, наявні інерціальна та супутникова системи навігації, систему елеронів та рулів розміщено в хвостовій частині.
Вперше фото уламків рашистського УМПБ з’явились в тг-каналі “Полковник ГШ”, весна 2024 року
А найбільш цікаве – ймовірно, цей боєприпас був оснащений підвісним турбореактивним двигуном та паливним баком. Що по суті робило цей УМПБ дешевим аналогом крилатої ракети, або ж спрощенішим аналогом рашистської ракето-бомби “Гром-1Э”, котра вперше була використана для ударів по Україні весною 2023 року.
Аналогічний проект, до речі, ми могли бачити і в США, під назвою Powered JDAM, в рамках якого Boeing хоче поставити двигун на JDAM та зробити гібрид бомби і крилатої ракети.
Рашистський “Гром-Э1”, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Слідом, одну цікаву деталь в цій історії “підкинув” відомий рашистський “воєнкор” під псевдонімом Fighterbomber, котрий стверджує наступне. Мовляв, в даному випадку ми маємо начебто із розробкою під індексом УМПБ Д-30СН.
Цей боєприпас начебто є універсальним, має діаметр 30 сантиметрів, та може начебто застосовуватись не тільки із літаків, але й також із реактивних систем залпового вогню “Торнадо-С”. Інші характеристики цього боєприпасу рашистський воєнкор заявляти не став.
УМПБ Д-30СН, зображення з відкритих джерел
Хоча при цьому лишаються невідомими не тільки показники маси та дальності застосування УМПБ, але й також – як в РСЗВ може заряджатись боєприпас, який має вузли для підвіски під балочні кріплення на літаках, відповідно – уже питання, як він може влізти в направляючу “Торнадо-С”.
Раніше Defense Express розповідав про те, що РФ активно замінює західну електроніку власною, і це є результат розбірки систем навігації ракет.