Економіка

РФ втратила ще один оборонний ринок: Нігерія стане першою, хто закупить ударні вертольоти в Індії

Попри те, що у РФ декларували, що от-от завершать постачання Ми-35 до Нігерії та в Індії придбає Prachand

Джерело: Defence Express

Російська зброя стала настільки токсичною, що Кремль остаточно втрачає не просто традиційні ринки, а й дуже вузькі сфери у них. Останнім прикладом цього стала Нігерія, яка попри наявність нібито діючого контракту на 12 ударних гелікоптерів Ми-35, який РФ назвала частково виконаним, замовляє інші ударні вертольоти. При цьому в Індії.

Як повідомляє індійське видання Defence, міноборони Нігерії обрали індійську пропозицію та закуплять чотири легких ударні вертольоти LCH Prachand від HAL. Вартість угоди не розкривається, але продаж здійснюється на основі широкого кредитування.

РФ втратила ще один оборонний ринок: Нігерія стане першою, хто закупить ударні вертольоти в Індії

З боку Defense Expres зазначимо, що для HAL та Індії загалом це буде першим випадком експорту ударних вертольотів загалом. Але саме Prachand у доволі значній кількості замовлений, з 2016 року, індійськими збройними силами – 165 одиниць.

Також зазначається, що загальна потреба Нігерії у таких вертольотах визначена у межах до 12 одиниць. Тобто рівно стільки, скільки передбачав контракт з РФ на Ми-35. Але що ще цікавіше, у 2023 році Нігерія замовила у Туреччини шість T129 ATAK. А тому вибір саме LCH Prachand доволі цікавий сам по собі.

Зазначимо, що Prachand Індія почала розробляти у 2006 році на основі багатоцільового Dhruv, який здійснив свій перший політ у 1992 році. Ударна версія яка майже не нагадує оригінал піднялась у повітря у 2010 році, а у серію пішла у 2017 році.

LCH Prachand є двогвинтовою машиною, по 1032 кВт кожен та дають змогу піднятися у повітря вертольота із максимальною злітною вагою у 5800 кг, з яких 1700 кг – корисне навантаження. Машина має максимальну швидкість до 280 км/год й час у повітрі до 3 годин та 10 хвилин із максимальною дальністю польоту до 700 км.

У машині активно використані іноземні рішення. Силова установка – пара французьких локалізованих двигунів Safran Ardiden, оптико-електронний прицільний комплекс від ізраїльської Elbit, система попередження про ракетні загрози від Saab.

Тобто у цій ситуації Індія дійсно викинула РФ з оборонного ринку, у ключі чого треба нагадати й про ситуацію з російськими Су-30, модернізувати які для третіх країн Індія також може з мінімальною участю РФ.

Озброєння здебільшого європейське – 20-мм автоматична гармата Nexter THL-20 та аналоги APKWS FZ275 LGR від Thales та Mistral. І хоча до індійського ударного вертольота має бути інтегровані індійські ракети, наприклад, “повітряний Javelin” Dhruvastra, з цим є затримки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України