Техно

РФ виробляє комплект УМПК, зокрема й на ФАБ-1500 на верстатах з Китаю та Японії. Відео

Попри санкції у РФ на військових підприємствах активно збільшується парк верстатів на яких виготовляється зброя

Джерело: Defence Express

Російська корпорація “Ракетное тактическое вооружение” розробила комплект УМПК під 1500-кг фугасну авіабомбу, що дозволяє перетворити її на плануючу. У РФ вже заявляли, що використовують її, а перша інформація щодо них взагалі з’явилась у вересні 2023 року, але тепер є й відео з виробництва.

Це відбулось завдяки військовому злочинцю та міністр оборони РФ Шойгу, який здійснив візит на промислові потужності підприємства, яке знаходиться під Москвою у Корольові.

УМПК ФАБ-1500
УМПК ФАБ-1500

 

При цьому для бомби ФАБ-1500M54 сам комплект складається не лише з модуля планування, а й носового обтічника, що пов’язано з “тупим носом” бомби.

РФ виробляє УМПК, зокрема й на ФАБ-1500 на верстатах з Китаю та Японії

ФАБ-1500M54

Окрім того, за кадром були озвучені доволі важливі дані щодо виробництва комплектів УМПК у РФ. Зокрема для збільшення обсягів виробництва у декілька разів підприємство ввело 12-години зміни та 6-дений робочий день, а головне – значно розширило верстатний парк. Й на один з кадрів потрапили марки верстатів, які використовуються у РФ для виробництва цього озброєння.

РФ виробляє УМПК, зокрема й на ФАБ-1500 на верстатах з Китаю та Японії

На задньому фоні видно торгову марку верстата – Hision від китайської Haitian Precision. Зазначимо, на відміну від більшості європейських, японських та американських компаній, Китай не вийшов з ринку верстатів РФ й, вочевидь, збільшив постачання.

Але окрім китайського верстата на цьому ж кадрі зафіксований японський верстат Multus від компанії Okuma. Чи був він закуплений після виходу японських компаній з РФ невідомо. Але, наприклад, російська компанія “Пумори-инжиниринг инвест” спокійно пропонує такі верстати на продаж. При цьому деякі верстати від Okuma є просто на складі компанії та готові до відправлення.

РФ виробляє УМПК, зокрема й на ФАБ-1500 на верстатах з Китаю та Японії

Більше того, саме ця компанія у 2018 році відкрила спільне з японською компанією виробництво верстатів Okuma-Pumori у Єкатеринбурзі.

Таким чином, коли мова йде про санкції необхідно розуміти, що вони мають стосуватися не лише компонентів, а, можливо навіть у першу чергу, значно щільнішого контролю за постачанням до РФ обладнання на якому виробляється озброєння.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України