Російські військові спробували провести штурм у чомусь, що дуже схоже на ванну, але знову відсилає до боїв Першої світової
Джерело: Defence Express
Без перебільшення вкрай дивне відео, яке було знято з квадрокоптера демонструє, що ворог почав використовувати дуже незвичні конструкції на полі бою. І за своєю дивакуватістю вони перевищують навіть танк-сараї, кількість яких у ворога активно зростає.
Бо тепер зафіксовано використання об’єкта, який схожий на звичайну ванну, і якому переміщується загарбник. З боку Defense Express зазначимо, що поки немає жодної додаткової інформації, включно із тим, чим цей бойовий епізод завершився. Але є враження, що мова йде про воскресіння ще однієї риси Першої світової війни – так званих пішохідних танків.
Оновлено: як згодом стало відомо, мова дійсно йде про ванну, але в ній ніхто не знаходиться. Як виявилось між двома російськими позиціями простір між яким знаходився під вогневим контролем ЗСУ була утворена імпровізована “поромна” переправа шляхом перетягування тросами звичайної ванни. В результаті така спроба ворога передавати на відсічену позицію боєприпаси та провіант завершилась цілком логічно.
Далі залишаємо текст без змін.
Бо тоді на фоні величезних втрат у живій силі під час безрезультатних штурмів почали з’являтися рішення із створенням індивідуального захисту від куль та уламків. Але до винайдення синтетичних матеріалів було ще далеко, а сталевий захист був дуже важким. Тому почали з’являтися рухомі бронещити чи капсули розраховані на одного бійця, який мав їх штовхати.
Найвідомішим зразком того часу став французький Bouclier roulant – рухомий щит, який був створений у 1915 році. Заявлена швидкість – 40 метрів за хвилину, яку мав забезпечувати боєць, який не лише мав це штовхати перебуваючи у середині, а ще й відстрілюватись з пістолета через бійниці та робити проходи у колючому дроті.
Питання на скільки у Франції такі конструкції були розповсюджені є дискусійним, з оцінками у межах десятків одиниць та обмеженим бойовим використанням через спірну ефективність. Більше того, вже через певний час необхідність у таких виробах зникла остаточно, бо на полі бою вперше з’явились танки.
Аналогічні конструкції виникали у інших арміях, зокрема існують фотографії, як би це зараз назвали, концептів чи дослідних зразків, російської армії. Які також часто називались окопними щитами.
Також існував ще один відомий та концептуально схожий проєкт з Австоро-Угорщини з носимою конструкцію-трансформером.
Але дуже схоже, що у вже сучасній РФ вирішили повторити досвід тих часів й реалізувати щось дуже схоже з ідеями понад сторічної давнини. При цьому на фоні тих самих проблем. Але тепер дійсно мова йде про унікальні російські аналоговнєтні технології.