Війна рф проти України

РФ у дронах використовує лінзу Люнеберга, яку винайдено ще у 1944 році

Саме такі лінзи Люнеберга ворог встановлює у дешеві дрони, які летять разом із “Шахедами”

Джерело: Defence Express

Днями для широкого загалу новиною стало те, що РФ на деякі далекобійні дрони встановлює лінзу Люнеберга. І це не якість пристрій, а просто відбивач радіолокаційних променів, який з одного боку вкритий металізованим матеріалом.

За рахунок цього у випадку радіолокаційного опромінення така лінза фокусує енергію та відбиває її з великим посиленням. Для прикладу, лінза Люнеберга з діаметром у 44 см може мати ефективну площу розсіювання у X-діапазоні у 100 м2. Тобто невеликий БПЛА з таким відбивачем на РЛС буде відображатися як стратегічний бомбардувальник B-52.

Як та навіщо РФ у дронах використовує лінзу Люнеберга та чи є такі у ЗСУ

І це не є ноу-хау, бо Рудольф Карл Люнеберг запропонував такий тип лінзи у 1944 році, а своє використання вони знайшли у сфері радіолокації ще з 50-60-х років. Зокрема й у зенітних мішенях для тренувань розрахунків систем ППО.

Як та навіщо РФ у дронах використовує лінзу Люнеберга та чи є такі у ЗСУ

Водночас, у випадку використання на далекобійних дронах, це дозволяє створити на РЛС велику кількість цілей, які будуть відволікати на себе увагу і потребуватимуть знищення. І таким чином умовна “Гербера”, яка зібрана з пінопласту, з таким відбивачем на РЛС буде виглядати, як “Шахед” із бойовою частиною.

Але звісно таку тактику використовує не лише РФ. Більше того, скоріш за все, першою у цій війні такі засоби першою почала використовувати, як мінімум масово, саме Україна. Зокрема саме такі спеціальні хибні цілі були показані в інтерв’ю CNN про українські далекобійні дрони.

Як та навіщо РФ у дронах використовує лінзу Люнеберга та чи є такі у ЗСУ

І у сюжеті прямо говорилось, що таких хибних цілей запускається доволі велика кількість. А все для того, щоб ворог саме на них витратив свої зенітні ракети, а вже справжні дрони-камікадзе змогли пройти до цілі.

Більше того, саме такі лінзи Люнберга використовуються в ADM-160 MALD, які активно використовуються Повітряними силами України під час пусків крилатих ракет для того, щоб заплутати ворога. І попри те, що вся ціль MALD обманути противника, прийняти на себе удар та бути збитою, у міноборони РФ часом вихваляються тим, що збили ці хибні цілі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України