Політика

РФ та Китай разом з Іраном починають морські навчання в Оманській затоці

Для навчань з іранськими ВМС РФ підігнала ракетний крейсер “Варяг” – аналогічний “Москві”

Джерело: Defence Express

У північній частині Індійського океану з 12 березня Іран починає морські маневри, які отримали назву “Морський пояс безпеки 2024”, в який візьмуть практичну участь РФ та Китай. Самі навчання мають пройти в Оманській затоці й триватимуть декілька днів. Зокрема торік тривали з 16 по 17 березня.

З боку РФ для участі у цих навчаннях з Тихого океану пригнали ракетний крейсер “Варяг” та фрегат “Маршал Шапошников”. Китай направив есмінець Urumqi та фрегат Linyi, а також судно забезпечення. З боку Ірану у маневрах буде брати участь понад 10 кораблів, катерів та судів забезпечення.

Фрегат ТОФ РФ "Маршал Шапошников"
Фрегат ТОФ РФ “Маршал Шапошников”

 

Хоча головна мета маневрів заявлена у вигляді “відпрацювання забезпечення безпеки морської економічної діяльності”, важливо саме місце проведення навчань. Це Оманська затока, яка сполучає Аравійське море з Індійським океаном. Саме через неї проходить приблизно 20% всієї видобутої нафти та газу у світі.

Також варто зазначити, що китайський есмінець та фрегат, разом з російським ракетним крейсером та фрегатом, у іранських навчаннях будуть найбільшими кораблями. Бо військово-морські сили Ірану з надводних кораблів можуть виставити лише два корвети класу Bayandor побудови 60-х років, три фрегати класу Alvand 70-х років, а з нових кораблів – три фрегати класу Moudge та корвет-катамаран Shahid Soleimani.

Корвет Shahid Soleimani ВМС Ірану
Корвет Shahid Soleimani ВМС Ірану

 

На фоні цих сил російський ракетний крейсер “Варяг” проєкту 1164 “Атлант”, до якого належав й знищений крейсер “Москва”, а також “Маршал Шапошников” є значно потужнішими кораблями.

Як й китайський Urumqi, що належить до сучасного типу 052D з 64 універсальними пусковими шахтами. Й навіть фрегат Linyi має 32 комірки.

Есмінець класу 052D ВМС Китаю
Есмінець класу 052D ВМС Китаю

 

Для порівняння, російський “Маршал Шапошников” після модернізації отримав лише 16 пускових шахт під сучасні ракети, а вся його протиповітряна оборона спирається на ЗРК “Кинжал” з дальністю знищення повітряних цілей до 12 км.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України