Що відомо про ці літаки в строю військово-транспортної авіації агресора
Джерело: Defence Express
Рашистські пропагандистські ресурси поширюють заяву командувача військово-транспортної авіації “ВКС РФ” генерал-лейтенанта Владіміра Бєнєдіктова про те, що в 2024 році “буде припинена експлуатація” останніх наявних військово-транспортних літаків Ан-22 “Антей”.
Це повідомлення привернуло увагу, оскільки сам Ан-22 для військово-транспортної авіації РФ є рідкісним, довідник The Military Balance 2023 говорить про наявність лише трьох літаків цього типу. Крім того, згадки про російські Ан-22 у відкритому доступі зустрічались доволі рідко.
Остання відома до сьогоднішнього дня згадка про рашистські Ан-22 датується липнем 2022 року. Тоді, як заявляли автори ресурсу “Беларускі Гаюн” в ніч на 14 липня 2022 року одночасно два Ан-22 “Антей” військово-транспортної авіації РФ, з реєстраційними номерами RF-09309 та RA-09341, доставили невідомий вантаж на аеродром “Мачулищі” біля Мінську.
Що це був за вантаж, так і залишилось невідомим, розвантаження обох “бортів” зайняло чотири години, після чого кожен з цих літаків полетіли начебто в Твєрь і Таганрог відповідно.І це була взагалі єдина згадка в публічних джерелах про російські Ан-22 саме за час повномасштабного вторгнення РФв Україну.
По цій темі можна пригадати хіба ще те, що Міноборони РФ згадувало про Ан-22 “Антей” у повідомленні про тренувальні польоти своєї військово-транспортної авіації у липні 2020 року в Твєрскій області.
Але доволі показово, що згадок про використання росіянами Ан-22 під час інтервенції до Казахстану в січні 2022 року або під час роботи авіаційної складової “Сирійського експресу”, починаючи із 2015 року – у відкритому доступі не було. Хоча це і не виключає загалом можливості, що росіяни могли у цих епізодах використовувати транспортники Ан-22.
У відкритому доступі можна знайти твердження, що крім стройових чотирьох Ан-22 “Антей”, “ВКС РФ” мали також на зберіганні два літаки цього типу (станом на 2010 рік). Водночас при цьому лишався неясним статус ще 18 літаків Ан-22, які “в спадок” перейшли російським військовим. Ймовірно, рішення російських військових остаточно відмовитись від експлуатації Ан-22 пов’язане із тим, що стало неможливо підтримувати технічну готовність цих транспортників навіть методом “канібалізму комплектуючих”.
Втім, в 2012 році Міноборони РФ взагалі заявляло про план остаточно списати свої Ан-22 “Антей” у 2020 році.