У РФ повторили саму концепцію та реалізацію роботизованої турелі “Шабля”, яка використовується ЗСУ ще з часів АТО
Джерело: Defence Express
Росіяни продовжують активно копіювати та наслідувати українські розробки і черговим прикладом цього стала дистанційно керована кулеметна турель під назвою “Чапай”.
Ця розробка була вперше продемонстрована на так званому оборонному форумі “Армия-2024”, який зараз проходить під Москвою. Розробку представив інвестиційний фонд “Эра”, який фінансує російських розробників озброєння.
Дистанційно керована турель “Чапай”
Сама розробка є російською реалізацією української розробки – “Шабля”, який з вересня 2023 року допущений до експлуатації ЗСУ, хоча на передовій він ще з часів АТО. За це час турель отримала численні схвальні відгуки від бійців, контрактується для ЗСУ, та використовується не лише, як окрема турель, а й складі наземних дронів.
Дистанційно керована турель “Шабля” у легкий версії
У своїй турелі “Чапай” росіяни повністю повторили, як саму концепцію, так і реалізацію. Зокрема російська розробка має дистанційне керування по дротах та використовує оптико-прицільний модуль. Також він адаптований під різні кулемети – 7,62 ПКМ або 12,7-мм НСВ “Утес” та “Корд”.
“Чапай” демонструється з ПКМ
Наразі мова йде лише про виставковий зразок, а не про серійний вибір. Але вірогідність того, що він, або аналогічна копія української турелі “Шабля” піде у серію існує.
Більше того, у РФ вже скоювали український принцип дистанційного керування ПТРК “Стугна” та потроху модернізують модулями дистанційного керування старі радянські комплекси типу “Фагот”.